Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana linki maski z uchwytem


_Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czeka mnie wymiana linki otwierania maski i wymiana uchwytu do otwierania maski.

Czy ktoś już może wymieniał te elementy u siebie i może mi podpowiedzieć?Z informacji w internecie dowiedziałem się że na pewno trzeba zdemontować nadkole.A pod maską linka znika pod zbiorniczkiem płynu do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka wymieniona więc napisze jak to zrobiłem.

Podnosimy auto i odkręcamy nadkole.Następnie otwieramy maske i odpinamy przewód od zamka, należy pociągnąć lub podważyć przewód przed zamkiem w stronę silnika ( przewód schodzi lekko bez użycia siły).Kolejnym krokiem jest demontaż plastiku pod kierownicą, odkręcamy dwie śruby od dołu i jedną pod zaślepką bezpieczników i ciągniemy cały panel do siebie ( z tego co pamiętam zatrzaski są tylko na górze ) następnie odpinamy złącze OBD i przewód od lampki nóg.Jeśli mamy już dostęp to możemy przejść dalej, w moim przypadku miałem urwany koniec linki i odłamaną rączkę.W nadkolu linka biegnie przy jego "krawędzi" więc lepiej położyć się na plecach aby ją znaleźć, przy okazji warto zapamiętać gdzie była aby poźniej nie musieć się zastanawiać.Po poluzowaniu linki możemy ją wyciągać, najpierw jednak dobrze posmarować oba końce ( ja użyłem wazeliny w sztyfcie do uszczelek ).Przechodzimy do nadkola i wyciągamy linke.

Nową linke również dobrze jest nasmarować przed próbą montażu. najpierw wsuwamy z nadkola pod maske ( przed założenie nowej  linki dobrze jest wyszyścic zamek, ja go nie demontowałem tylko obficie spryskałem alkoholem), wysuwamy linke ze zbrojenia tyle ile potrzeba żeby główka wskoczyła w swoje miejsce i wciskamy mocno aż usłyszymy kliknięcie następnie układamy nową linkę w miejsce starej i z tej strony mamy już wszystko gotowe.Nastepnie drugi koniec wciskamy w gumę aby przeszła do kabiny ( ma ona własne miejsce w gumie więc na pewno o nic nie zahaczy.Wpinamy linke w jej uchwyt i skręcamy plastikowy panel.

Praca nie jest trudna, w dwie osoby na mrozie wymiana zajeła 2 godziny robiłem to pierwszy raz , teraz pewnie zrobił bym to w 15 min :) Linka jest dosyć mocno pozaginana ( u mnie widać było przetarcia w pancerzu na starej lince) i raczej w pojedynkę może być cięzko z jej wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...