Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala 1,8T BEX (brak iskry)


kamiles900

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moim Audi, gdyż ostatnio jeździłem nim cały dzień i nie było problemu, a następnego dnia kiedy chciałem odpalić to kręcił kręcił ale nic nie zagadał. Dodam że nie odpala ani na LPG ani na benzynie.

Sprawdziłem już wiele rzeczy, ale dalej nic, poniżej przedstawiam listę rzeczy sprawdzonych:

-na LPG w trybe awaryjnym nie odpala

-po wyjęciu bezpiecznika ze sterownika LPG nie odpala

-napięcie dochodzi na cewki (pin 1) czyli przekaźnik J271 jest sprawny (na wszelki wypadek go wyjąłem i rozebrałem- styki wyglądają OK)

-brak impulsów z ECU na pinie nr 3 we wtyczce od cewek (jeszcze nie sprawdzałem czy jest iskra wypinając cewke i wpinając świece bo nie miałem żednej wolnej)

-czujnik położenia wału wymieniłem na nowy BOSCH- na starym czujniku przy odpalaniu pokazywał około 300 obrotów/min przy temp ototczenia około +2st.C. Po wymianie czujnika przy odpalaniu pokazuje 200 obr/min przy temp otoczenia -6st.C  -tym się nie przejmuje bo stawiam na to, że olej jest gęstszy

-czujnik temperatury silnika sprawdzony i pokazuje -6st.C czy zgodnie z temperaturą na dworze

-benzyna dochodzi do listwy przy wryskach

-akumulator doładowany do 14,4V- wymienieny rok temu (BOSCH)

-VAG nie pokazuje żadnych błędów

-olej jest

-płyn chłodniczy jest

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły co mógł bym jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamiles900 napisał:

jeszcze nie sprawdzałem czy jest iskra wypinając cewke i wpinając świece bo nie miałem żednej wolnej

Od tego zacznij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłem swiecę do cewek i na żadnej nie było iskry, co ma wpływ na brak iskry? Wiem, że impus idzie bezposrednio z komputera wiec po drodze nie ma co paść. Nie mam komputera na podmianę... Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamiles900 napisał:

Wpiąłem swiecę do cewek i na żadnej nie było iskry, co ma wpływ na brak iskry? Wiem, że impus idzie bezposrednio z komputera wiec po drodze nie ma co paść. Nie mam komputera na podmianę... Jakieś pomysły?

W jaki sposób to zrobiłeś? Przyłożyłeś świecę do masy? 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, R4xx napisał:

W jaki sposób to zrobiłeś? Przyłożyłeś świecę do masy? 

Tak, gwint świecy był dociśnięty do pokrywy zaworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamiles900 napisał:

Tak, gwint świecy był dociśnięty do pokrywy zaworów...

Sprawdź jeszcze masę cewek (konektor oczkowy na pokrywie zaworów).

Jesteś pewny, że nie masz dołożonego, niefabrycznego immo? 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie robiłem sam i to nie jest problemem, coś powoduje, że ECU nie podaje impulsu do cewek.. Według schematow tutaj nie ma żadnego wzmacniacza po drodze. Sprawdzę jeszcze wiązki, może gdzieś kabel się przetarl:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2021 o 22:13, kamiles900 napisał:

Zabezpieczenie robiłem sam i to nie jest problemem, coś powoduje, że ECU nie podaje impulsu do cewek.. Według schematow tutaj nie ma żadnego wzmacniacza po drodze. Sprawdzę jeszcze wiązki, może gdzieś kabel się przetarl:wacko:

Kamiles, udało się rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem większość wtyczek od czujników, przepsiukałem preparatem do styków i odpalił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...