Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVJ] Wyjąca pompa paliwa


Majk009

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
prawdopodobnie pada mi pompa paliwa - dziś zaczęła wyć i czuć było spalenizną. 
Wcześniej miałem wrażenie, że lekko czuje spaleniznę w trakcie hamowania ale przeważnie jechałem za innym samochodem lub w terenie zabudowanym to nie przyszło mi na myśl, że to może być coś w samochodzie. 
Czytałem, że wymiana filtra może pomóc ale jakoś coś mi mówi, że w moim wypadku to nie pomoże. 
Co polecacie robić? Wymiana samego wkładu czy cały zestaw? Raczej bym kupił cały zestaw bo pływak źle pokazuje. Zamienniki podobno szybko padają - to prawda? Filtr i tak pewnie będę wymieniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zmieniałeś filtr paliwa? Zacznij od najtańszych rzeczy, jeśli filtr nie był zmieniany od dawna to go wymień, na pewno będzie tańszy od nowej pompy. Miałem podobny problem, pompa zaczęła wyć, zmieniłem filtr najpierw na Knechta ale było jeszcze gorzej, potem zmieniłem na Boscha i było trochę lepiej, ale nadal pompa wyła. Zmierzyłem ciśnienie na listwie wtryskowej i było ok - 4 bary (jak masz możliwość to zmierz ciśnienie). Następnie przestałem jeździć na lpg, zatankowałem paliwo do pełna, dolałem do baku środek do czyszczenia układu paliwowego i tak 3 razy z rzędu - pomogło. Od września 2019 pompa już nie wydaje dźwięków ale raz na jakiś czas staram się wyjeździć całe paliwo z baku żeby za długo nie leżało i jak jeżdżę na lpg to mam zatankowane auto do pełna zazwyczaj.

Edytowane przez krzysiek91x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej założyć oryginalny filtr z ASO.

Miałem kiedyś sytuację że po zmianie filtra na dobry zamiennik (bodajże Mann:pompa zaczęła wyć.Po wymianie na oryginał cisza jak makiem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...