Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wskazań temperatury Audi A4 B8 2.0 150 KM


margo1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od roku zauważyłam problem z moim autem. W okresie niskich temperatur wskazówka temperatura płynu bardzo ale to bardzo powoli się podnosi. Po około 15 km zaczyna się powolny marsz w górę by zatrzymać się na ok. 75-80 st. Trudno ocenić dokładnie bo nie ma dokładnych wskazań. Gdy jadę około 120 km/h to temperatura osiąga 90 st, jak zwolnię spada poniżej 90. W okresie letnim nie zauważyłam tego problemu.

Zadałam to pytanie już na forum i w odpowiedzi otrzymałam, że należy wymienić termostat główny. Dzisiaj został wymieniony, niestety brak reakcji wskazań na desce rozdzielczej. Do środka leci ciepłe powietrze ale po około 15 minut jazdy wskazania nie drgnęły. Pieniądze wydane myślę niepotrzebnie a problem nadal pozostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem . Dosyć szybko złapie temperaturę 90 stopni ale Jak np stanę i zrobię ogrzewanie na ciepłe to temperatura spada. Dodam ze wymieniłem termostat główny i ten mały przy ścianie grodziowej . Nie pomogło . Miał ktos taki problem ? Jak to rozwiązać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem . Dosyć szybko złapie temperaturę 90 stopni ale Jak np stanę i zrobię ogrzewanie na ciepłe to temperatura spada. Dodam ze wymieniłem termostat główny i ten mały przy ścianie grodziowej . Nie pomogło . Miał ktos taki problem ? Jak to rozwiązać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

margo1971 a jak staniesz i masz na climatronicu 19 to tez Ci spada? Bo mi np nie. Dopiero jak mam ciepłe np na HI to leci w dół wskazówka ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłam ze wyłanczając klimatyzację a tym samym grzanie auta temperatura rosła. Dzisiaj jechałam do pracy 9 km a wskazówka nawet sie nie ruszyła. Jak pisałam wcześniej po około 20 km ruszy sie, gdy przycisne do 120 km/h to trzyma sie na 90 stopni.Termostat odpada bo wymieniony na nowy. Zastanawiam sie jeszcze nad wymianą tego 

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Świdnica - ASO AUDI TERMOSTAT CHŁODNICY SPALIN 1K0121113A !, na Allegro.pl, za 139,99 zł w kategorii {Układ chłodzenia silnika} - {Termostaty}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id:...

 

 

Edytowane przez margo1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...