Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning 143 km CJCA


mariano123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem podnieść moc i moment obrotowy w vtech kr. Ku mojemu zdziwieniu fabryczna moc 143 KM, hamownia wskazała 148. Po wykonanych badaniach nowy  program został wykonany na 191 KM. Czy taka moc nie jest zbyt wielkim obciążeniem dla silnika ?. Poniżej zamieszczam rzekomy wykres z hamowni.20210118_110509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nikt nie chce się wypowiedzieć w temacie, troche sytuacja dziwna wobec samych fachowców na tym forum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego mam takie samo auto też się przymierzam do zrobienia programu możesz powiedzieć czy bardzo poprawiła się dynamika jazdy  i czy polecasz robienie programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest spora różnica oczywiście na plus. Nie wiem jeszcze jak ze spalaniem bo mało teraz jeżdże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy po mieście jest znaczna różnica, auto jest bardziej zrywne, nie jest ociężałe. W ostatnim czasie temperatura otoczenie była niska i pojawił sie problem z dogrzaniem silnika. Diagnostyka wykazała usterke dużego termostatu a po sprawdzeniu również mały termostat był do wymiany. Pisze o tym bo ma to realny wpływ na dynamike jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie  dzięki za info o czipie  u mnie też się nie dogrzewa jak byś mógł napisać czy po wymianie termostatów silnik trzyma temperature był bym wdzięczny mamy idętyczne auta pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wymianie obu termostatów jest lepiej, mniej jest sytuacji gdy podczas dłuższej jazdy z tem 90 po zatrzymaniu nagle tem spada. Wydaje mi się że to dogrzewanie jest jednak słabe, ale nie mam pomysłu. Po wymianie termostatów nie ma jednak takiej wariacji wskazań jak przed. Z tego co już zdążylem sie dowiedzieć to wiekszym zagrożeniem dla silnika z wadliwym termostatem jest lato, wiec warto się temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za informacje odnośnie termostatów jeszcze jedno pytanko kupowałeś zamiennik czy orginał i  jaka cena części .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży termostat kupiłem oryginalny koszt 200zł - w dziele sprzedaży klubu a4. Natomiast mały 120zł nie pamietam firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę posiadam b8 z takim samym silnikiem i rozmyślam o podniesieniu mocy możesz mi polecić jakiegoś Turnera ze Śląska i jaki jest koszt mniej więcej za taki zabieg. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...