Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 AVF Sam przyśpiesza, nie reaguje na pedał gazu


Bob 87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dzisiaj na drodze zaskoczyła mnie bardzo niemiła sytuacja a mianowicie w trakcie wyprzedzania  na pełnym gazie  na drugim biegu obroty nagle samoczynnie poszły  na maxa i silnik pracował jakby się rozjechał, auto nie reagowalo zupełnie na pedał przyspieszenia ,dopiero gdy wyłączyłem zapłon w trakcie jazdy to obroty spadły. Dzieje się tak też na innych biegach w trakcie wyprzedzania auto samoczynnie do spiesza ile fabryka dała kompletnie nie raaguje na gaz. Może ktoś mi doradzi  co może być przyczyną. Prosze o jakieś podpowiedzi sugestie 

Po podloczeniu pod kompa wyskoczył 2 błędy 

17 instryments    01314

Oraz 

3 abs  18258

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to błędy mówią o braku komunikacji zegarow i ABSu z ECU czyli komputerem sterującym silnika, zobacz czy nie stoi woda w podszybiu, czy nie zalało obudowy komputera, sprawdź w vcds w blokach pomiarowych jak widzi wysterowanie pedalu gazu, czy idzie to płynnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedał sprawdziłem vcds niby ok. Na podszybiu sucho, ECU też. Wgrałem nową mapę lekko dłubnietą? i na razie jest ok i odpukać błędy zniknęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem bardzo fajny filmik i szczerze ja bym sprawdził czy turbina nie dostaje oleju, bo pasuje to trochę do rozbiegania diesla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak taka opcje  biorę pod uwagę. Ale jak by się rozbiegał to by się  raczej nie dało wyłączyć silnika wyłączając zapłon. Chyba że klapy gaszące z egr  odcinają dopływ powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie próbowałem znaleźć czy mamy takie klapy, ale jakoś się nie dobiłem. Ktoś wie czy mamy? Ja sam chętnie bym sprawdził, bo kupiłem auto i lepiej będę się czuł jesli będę wiedział że klapy działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF/AWX/AVB - kapa jest zintegrowana z EGR, zaciąga je ramię gruszki na EGR, weź drugą osobę, niech zgasi auto a ty zobacz czy ramię gruszki się zaciąga...

20130318_131133.jpg.9e91e9fb77249f777e8e

Chodzi o to ramię na EGR, to ramię siłownika klapy gaszącej właśnie. Ma się wciągać po zgaszeniu silnika...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuurde, dziękuje CI bardzo, polecam innym również sprawdzić, dzisiaj na pewno się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale turbinkę też radził bym sprawdzić czy nie ma w icku oleju bo bardzo podobne objawy miałem jak turbo puszczało olej, coś ale rozbieganie chwilowe i podejrzewam że jak wciągnął sobie te olej który tam był to efekt taki że już po chwili jest oki do czasu aż się znowu tam olejku nazbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, turbo i cały dolot obowiązkowo do sprawdzenia i czyszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klapka ewidentnie pracuje, także jestem spokojniejszy co do rozbiegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...