Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Napinacz łańcucha rozrządu


chris11222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na zimnym silniku generalnie jest cisza natomiast po przejechaniu 100km zaczyna cos regularnie cykac troche stukac metalicznie. Wyraznie slychac te odglosy w gornej tylnej czesci silnika. To samo jest po stronie pasazera przy kole trzeba sie wsluchac oprocz normalnej pracy regularnie slychac trr...trr...trr cyklicznie co sekunde. I teraz nie wiem czy zrzucac pokrywe zaworow i zmieniac napinacz i lancuch? Dodam, ze wymienilem caly rozrzad. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuć pokrywę zaworów i sprawdź naciąg łańcuszka, jak jest za bardzo luźny to czeka cie wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przebieg 171000 raczej nie bylo nic krecone auto naprawde wyglada na ten przebieg. Wszystkie ksiazki sprowadzilem z niemiec w zeszlym roku. Mam pytanie jeszcze ile kosztuje i gdzie kupic w Poznaniu napinacz i ew. lancuch oryginal? Wiem ze koszt 1400zl ale chyba w tym roczniku ADR mialy ten tanszy. Wielkie dzieki za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przebieg 171000 raczej nie bylo nic krecone auto naprawde wyglada na ten przebieg. Wszystkie ksiazki sprowadzilem z niemiec w zeszlym roku. Mam pytanie jeszcze ile kosztuje i gdzie kupic w Poznaniu napinacz i ew. lancuch oryginal? Wiem ze koszt 1400zl ale chyba w tym roczniku ADR mialy ten tanszy. Wielkie dzieki za info. Pozdrawiam

masz racje tam byly dwa rodzaje u nas w bydgoszczy w salonie audi chca ok. 690 zl za napinacz i 280 za lancuszek bo z tego co sie dowiadywalem to trzeba wymieniac na nowe bo koles wymienil na uzywke i padl mu po roku a w zamienniku nie widzialem chyba ze lancuszek swag-80zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po wymianie Napinacza łańcuszka rozrządu. 1.8 20V ADR

Objawy: klekot na wolnych obrotach i stukanie (łańcucha)pod maską po dodaniu gazu.

Koszt w serwisie 2200zł! na allegro 900ori Febi. Doda ze tylko do ADR są takie drogie :/

Polecam sprzedającego MICHAELO_OM

Do tego łańcuch 120zl, uszczelka 40zł. Koszt robocizny 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był na forum temat gdzieś w warsztacie na temat wymiany łańcucha i napinacza , i koleś twierdził że po przebiegu 200.000 napinacz był w zajebistej formie i z całą pewnościa niekonieczna była wymiana, ja też na wiosne wymieniałem uszczelke pod pokrywą i sprawdzałem stan łańcucha i napinacza , na napinaczu delikatny rowek , bardzo delikatny , a łańcuch napiety jak baranie jaja :good: , przebieg 190.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie trzymał ciśnienia oleju po nagrzaniu silnika.

w jakim sensie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...