Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyciek.


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem dotyczy oczywiście maglownicy. Tj. Na początku zauważyłem małe plamki z przodu od strony kierowcy obok koła pod samochodem szybki ogląd sytuacji troszke malo płynu w zbiorbiczku od wspomagania. Auto obejrzane od spodu płyn zbierał się na łączeniu przewodów gumowych z metalowymi od chłodnicy oleju od wspomagania. Wężyk był na końcu jak by rozwarstwiony leko porowaty. Było go sporo wiec go skróciłem dolalem płynu do poziomu odkręcony zbiorbiczek kilka ruchów kierownica wszystko ładnie odpowietrzone. Poziom płynu był stały kontrolowany na bieżąco. Wczoraj żona wracała od teściów jakieś 25 km. Po wejściu do domu stwierdziła że jak skręcała to coś glosnio trzeszczało buczało.... jak zajrzałem do zbiorniczka był prawie pusty dodałem płynu i na pozór ok ale jak chodzi silnik na chwilę obecną widać spore ilości płynu cieknące jak by za przednia osią wydaje mi się ze z okolic maglownicy mniej więcej bardziej po stronie kierowcy patrząc od spodu.

Czy dobrze myślę że doszło do rozszczelnienia maglownicy ?? I będzie potrzebna jej regeneracja? 

Ps. Płyn mam czerwony w układzie.

Druga sprawa czy znacie kogoś dobrego od regeneracji  maglownic? I co powinno być przy okazji zrobione ?? Pod spodem zdjęcia z pod auta

20210124_110117.jpg

20210124_104638.jpg

20210124_104833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj idzie zielony mineralny plyn

Magiel do regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno płukanie układu po regeneracji maglownicy, a przy okazji moze tez być pompa zajechana jeśli dlugo tak jeździłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żona jakieś 20-25 km zrobiła jak przyjechała jak sprawdzałem to w zbiorniczku płynu prawie nie było tzn dno ledwo zakryte po dolaniu płynu jest ok tzn ma wspomaganie i nie słychać jakiś dziwnych odgłosów jak przekręcę kierownicę na maxa to leki dziwny dźwięk słychać jak by buczenie na razie stoi w garażu we wtorek do mechanika idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak do wymiany wąż wysokiego ciśnienia o ile kojarzę dosc drogi ktoś coś poleci z jakiej firmy gdzie zamówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotrekZch napisał:

Więc tak do wymiany wąż wysokiego ciśnienia o ile kojarzę dosc drogi ktoś coś poleci z jakiej firmy gdzie zamówić?

 

TINY.PL

AUDI A4 B7 WĄŻ WSPOMAGANIA na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!

a jak nie to to zwykły sklep z czesciami lub podjedz na szrot i tam coś sobie dobierzesz

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitko?? Powiem tak jak było mało płynu było widać dno zbiorniczka więc mniemam że raczej sitka nie ma a powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 20:48, piotrekZch napisał:

No żona jakieś 20-25 km zrobiła jak przyjechała jak sprawdzałem to w zbiorniczku płynu prawie nie było tzn dno ledwo zakryte po dolaniu płynu jest ok tzn ma wspomaganie i nie słychać jakiś dziwnych odgłosów jak przekręcę kierownicę na maxa to leki dziwny dźwięk słychać jak by buczenie na razie stoi w garażu we wtorek do mechanika idzie.

bo nie ten płyn zalej ori  zielony jak Ci napisał DEV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robero321 napisał:

bo nie ten płyn zalej ori  zielony jak Ci napisał DEV

Koledze @Dev nie chodziło o ORI zielony tylko o inny mineralny, nie mogę sobie już przypomnieć jaki, niech się @Devwypowie bo nie mogę znaleźć.

Edit: Febi Zielony Mineralny albo Total LHM.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z mechanikiem będzie zalany mineralnym juz zamówił a total lhm to jest olej hydrauliczny stosowany przez psa do zawszenia hydraulicznego mialem xantie to kojarzę ze to dolewałam;) sitka chyba nie widziałem u siebie cały zbiorniczek do wymiany czy sitko sie dokupuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piotrekZch napisał:

Gadałem z mechanikiem będzie zalany mineralnym juz zamówił a total lhm to jest olej hydrauliczny stosowany przez psa do zawszenia hydraulicznego mialem xantie to kojarzę ze to dolewałam;) sitka chyba nie widziałem u siebie cały zbiorniczek do wymiany czy sitko sie dokupuje ??

Płyn jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrekZch napisał:

Gadałem z mechanikiem będzie zalany mineralnym juz zamówił a total lhm to jest olej hydrauliczny stosowany przez psa do zawszenia hydraulicznego mialem xantie to kojarzę ze to dolewałam;) sitka chyba nie widziałem u siebie cały zbiorniczek do wymiany czy sitko sie dokupuje ??

sitko nie wymienialne, wyczyść zbiorniczek benzyną ekstrakcyjną, oczywiście najlepiej demontując 

PS olej najlepiej Febi zielony bez znaczenia czy mineral czy syntetyk, a total czerwony to jest do zawieszeń u francuzów

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total lhm jest zielony nowszy lhs chyba byl czerowny fo citorenow c5

Zbiorniczek raczej wymienię na komplety inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrekZch napisał:

Total lhm jest zielony nowszy lhs chyba byl czerowny fo citorenow c5

Zbiorniczek raczej wymienię na komplety inny

spróbuj dobrze wyczyścić, o ile masz czas a nie masz duzo pieniędzy ? i lubisz grzebać sie przy takich rzeczach ... a jeszcze jedna sprawa uszczellka wypadni zapewne do srodka karoserii przy demontażu zbiorniczka ... ale to nie koniec swiata

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód nowy plyn minerlany wszystko chodzi zbiorniczek przyjdzie nowy to sie wymieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...