Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań odnośnie przejścia z Concert II na RNS-E


szydlos007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam B6 Avant 2003 rok z BEXEM.

 

Głowiłem się dłuższy okres czasu co tu zrobić żeby delikatnie odświeżyć środek i mieć opcje kamery cofania i zdecydowałem się na RNS-E (najlepiej LED) . Aktualnie mam 1 din Concert II.

 

Teraz pytania na które nie znam odpowiedzi:

 

1. Na pewnym portalu jest fajna oferta z RNS-E LED z modułem kamery cofania oraz modułem BT za 1700 zł  ( najnowsza wersja produkcji 2016 rok ) stan idealny ale jest od TT 8J. Jest sens się w to pchać, ramka jest nieco inna, da sie zaadoptować inną ramkę typowo od B6, jest to do wykonania przeze mnie ? Mam dosyć spore umiejętności manualne ale wole spytać fachowców przed utopieniem pieniędzy.

 

Widzę że tu na forum ma kolega Biggman wystawione RNS-E Ledowe za 1970 zł typowo do B6 lecz bez modułu kamery cofania oraz bez BT.

 

2.Czy poza radiem 2 din i koszem 2 din trzeba coś dokupić ? Czytałem troche posty odnośnie tego tematu ale nie do końca wiem co z klimatronikiem oraz popielniczką. Mogą zostać te elementy czy trzeba dokupić z 2 din ?

 

Jeszcze ten konwerter do wtyczek, Quadra Lock tak ?

 

Chętnie kupie taki kosz 2 din do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rns z tt ma jak wspomniałeś inna ramkę, szkoda zachodu bo nie przerobisz tego ładnie.

Rns-e ledowy od kolegi @biggman mam osobiście i polecam, wszystko sprawne i naprawdę elegancki stan z pl menu i kodem. Najtaniej pewnie nie ma, ale jak jesteś estetą to warto.

można przerobić klimatronik z 1 din na 2 din (przycina się obudowę) jak wyżej jak jesteś estetą lepiej zmienić na 2 din.

popielniczka 1din może zostać, ale będzie pod klimatronikiem dosyć widoczna szpara z uwagi na zaokraglenie popielniczki. Jak chcesz bdb to zmiana na 2din

tunel bez problemu można przerobić z 1 din na 2din. Oczywiscie kosz jest do zmiany na wersję 2din.

przejsciowka z iso na quadlock'a niezbędna. Do tego adapter antenowy. (W coxercie jest jedno gniazdo fakra od diversity i drugie gniazdo okrągłe (nie pamietam nazwy), a w rns-e masz podwojne gniazdo fakra.)

wzmacniacz antenowy zostaje ten sam.

co do samego RNSe nie każdy led obsługuje kamerę cofania, trzeba uważać przy kupnie.

Z tego co widziałem to kolega @siemian sprzedaje Ori blendę z kamerą cofania z modelu q7. Do tego jeszcze moduł kamery i masz komplet.

pod zwykłego RNSa kolega @kamil-vag napisał posta z budżetowymi gratami jakie moduły i kamery podchodzą, myślę że pod leda tez by pasowało, ale tu trzeba by zweryfikować czy na pewno.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Rns z tt ma jak wspomniałeś inna ramkę, szkoda zachodu bo nie przerobisz tego ładnie.

Rns-e ledowy od kolegi @biggman mam osobiście i polecam, wszystko sprawne i naprawdę elegancki stan z pl menu i kodem. Najtaniej pewnie nie ma, ale jak jesteś estetą to warto.

można przerobić klimatronik z 1 din na 2 din (przycina się obudowę) jak wyżej jak jesteś estetą lepiej zmienić na 2 din.

popielniczka 1din może zostać, ale będzie pod klimatronikiem dosyć widoczna szpara z uwagi na zaokraglenie popielniczki. Jak chcesz bdb to zmiana na 2din

tunel bez problemu można przerobić z 1 din na 2din. Oczywiscie kosz jest do zmiany na wersję 2din.

przejsciowka z iso na quadlock'a niezbędna. Do tego adapter antenowy. (W coxercie jest jedno gniazdo fakra od diversity i drugie gniazdo okrągłe (nie pamietam nazwy), a w rns-e masz podwojne gniazdo fakra.)

wzmacniacz antenowy zostaje ten sam.

co do samego RNSe nie każdy led obsługuje kamerę cofania, trzeba uważać przy kupnie.

Z tego co widziałem to kolega @siemian sprzedaje Ori blendę z kamerą cofania z modelu q7. Do tego jeszcze moduł kamery i masz komplet.

pod zwykłego RNSa kolega @kamil-vag napisał posta z budżetowymi gratami jakie moduły i kamery podchodzą, myślę że pod leda tez by pasowało, ale tu trzeba by zweryfikować czy na pewno.

Na wstępie chciałbym Ci podziękować za tak obszerną odpowiedź ;-)

1.Panel od klimatronika mam b.ładny może warto było by go zostawić i przyciąć ? Możesz dokładniej określić gdzie będzie musiał być przycięty i jak to wygląda po zabiegu ?

2.Popielniczkę mogę na koniec wymienić na 2 din czy to początkowy etap przeróbki podczas zmiany na RNS-E ?

3.Byłbyś tak miły i podał mi link do konkretnej oferty do tej przejściówki z iso na quadlocka i ten adapter antenowy ?

4. Orientujesz się kto może mieć taki moduł kamery od Q7 i oczywiście w jakiej cenie ?

5. Kosz 2 din kupić aluminiowy czy z plastiku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak panel masz ładny to lepiej sprzedać i za podobną kasę kupić 2din. Nie zagłębiałem się jak z rym cięciem bo sam zmieniałem na 2din żeby było idealnie

2. Popielniczkę mozesz zrobić w przyszłości

3. Jak mi internet pozwoli to wrzucę link (niestety jestem z dala od cywilizacji z bardzo ograniczonym dostępem do internetu)

4. Moduł kamery nie może być z q7 bo nie zadziała w b6. Mudisz szukać nie oryginalnego rozwiązania. Na tanią opcję podałem Ci temat napisany przez kolegę Kamila. Temat musisz wyszukać na forum. Inny kolega @woszu robi moduł pasujący pod Ori kamerę z q7 i rnsa ledowego bo mam taki u siebie, tylko cena nie jest mała.

5. Kosz nie gra roli, aluminiowy sztywniejszy chyba, ale nie ma znaczenia. Alu był w b6 później przerzucili się na plastikowy w modelu b7.

poszukaj też temat na forum odnośnie rns-e jest tam sporo przydatnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was taki panel klimatronika na sprzedanie ? Nie widzę żeby ktoś miał w dziale sprzedażowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ogłoszenie "kupię", ponadto mozesz popytać też na grupach na FB.

Istotne żebyś nie kupił z B7 jak masz B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz tą listwę z 1dinowego klimatronika tą chrom i szlif papierem po bokach z lewej i prawej sporo musisz go przeszlifować aby weszło ale  wg mnie koszt klimatyzacji 2din nie jest drogi a przynajmniej się bawić nie trzeba jak wyżej możesz sprzedać 1din i lkupić 2 din  

kosz bez różnicy jaki ja mam alu ale plastikowy też bedzie git 

popielniczka pasuje 1DIN normalnie ale fakt jest dziura za ale mnie to nie przeszkadza bo ja mam zawsze otwartą popielniczkę bo leży tam telefon ty jak chcesz to kup 2DIN 

 

tunel możesz dać 1DIN ale trzeba dociąć jak włożysz kosz 2DIN i przymierzysz tunel to bedziesz widział gdzie dociąć nie trzeba tego pokazywać 

 

quadlock to taki kupowałem do siebie https://allegro.pl/oferta/zlacze-iso-adapter-antenowy-antena-gps-audi-rns-e-10060736547

antene gps wrzuć do schowka bo za rnse nie ma sygnału z gps u mnie tak było akurat i leży w schowku i wtedy działa 

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...