Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozładowany akumulator


predator1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie Mam pytanie od dwóch dni co noc rozładowuje mi akumulator zauważyłem że Mryga mi lampka włącznik świateł awaryjnych najprawdopodobniej jest on przyczyną rozładowanego akumulatora podpiąłem dzisiaj auto pod komputer i Wyskoczyły mi dwa błędy w załączniku do włączam zdjęcie Bardzo proszę o pomoc

20210125_123022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zaznaczyć że wszystko w drzwiach działa szyby centralny zamek oświetlenie wszystko działa a są te dwa błędy które po wykasowaniu natychmiast powracają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd związany z zamkiem w drzwiach kierowcy

Drugi to informacja że magistrala can do sterownika drzwi działa na jednym przewodzie w trybie awaryjnym, trzeba sprawdzić bo zapewne kable w przelotce gumowej do drzwi są uszkodzone.

Rozładowywanie aku może mieć wiele przyczyn, często woda w module komfortu, przełącznik pedału hamulca i inne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informacje dzisiaj stawiam auto do elektryka Zobaczymy co on powie dzięki kolego jeszcze raz za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie dopytam I zawsze muszę 3 razy pisać przepraszam a w tym drugim bledzie o którym pisałeś że najprawdopodobniej w przelotce gumowej jest uszkodzony kabel mówimy o drzwiach pasażera przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowa jest o drzwiach pasażera.

Sam zdejmij przelotkę gumowa i zobacz czy dea skręcone ze sobą przewody pomarańczowe z kolorowymi paskami nie są gdzieś uszkodzone, pęknięte itp.

Co do przycisku awaryjnych zobaczył bym czy nie zbiera się jakaś woda wewnątrz auta pod dywanem, tam siedzi moduł komfortu i moze zaczyna go wilgoć zjadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady zlokalizowalusmy przyczynę wszystko było w porządku z prawymi drzwiami okazało się że mega zwarcie robił silniczek szyby czyli moduł drzwi.... po odpięciu ze słupka  A wtyczki wszystko ustąpiło No i sprawdzaliśmy definitywnie jest moduł drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu sprawdziłem tak jak mowiles okazało się że był suchutki A więc  na szczęście z modułem ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...