Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator


ecobuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Dopadł mnie ostatnio dość dziwny obiaw i nie wiem o co chodzi. Mimo niskich temperatur auto po nocy odpala normalnie. Po krótkiej kilkukilometrowej jeździe i krótkim postoju(zakupy ok 30 minut) jest problem z odpaleniem. Brak prądu. Na kable z drugiego auta odpala normalnie. Ostatnio po powrocie do domu po ok. godzinie już nie zapalił, przestał noc i rano zapalił normalnie. Czy to obiaw padającego aku, czy jakiś chochlik z ładowaniem. Akumulator ma 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kryształowej kuli chyba się nie dowiemy o co biega ...:decayed:

Miernik , kontrolka w ręce i sprawdzamy dokąd dochodzi zasilanie w czasie gdy nie chce kręcić motorówką .

Jak całkiem napięcie w instalacji znika to trzeba sprawdzić je bezpośrednio na słupkach aku  i potem na klemach, z wyciągnięciem odpowiednich wniosków chyba nie będzie problemów ...:whistling:

Jak tam będzie oki to masa silnika i akumulatora oraz przewód rozrusznika do sprawdzenia :hi:

Jak też będzie ok to zostaje rozrusznik albo jego sterowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ecobuda napisał:

Witam kolegów.

Dopadł mnie ostatnio dość dziwny obiaw i nie wiem o co chodzi. Mimo niskich temperatur auto po nocy odpala normalnie. Po krótkiej kilkukilometrowej jeździe i krótkim postoju(zakupy ok 30 minut) jest problem z odpaleniem. Brak prądu. Na kable z drugiego auta odpala normalnie. Ostatnio po powrocie do domu po ok. godzinie już nie zapalił, przestał noc i rano zapalił normalnie. Czy to obiaw padającego aku, czy jakiś chochlik z ładowaniem. Akumulator ma 3 lata.

Sądząc po profilu jak jeździsz (krótkie odcinki bez doładowywania aku) można wywnioskować, że skończyło się aku. Nic dziwnego, że 3 lata tylko wytrzymało. Zrób jak kolega wyżej napisał, będzie punkt zaczepienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś vcds i w grupie 12 napięcie ładowania przy wyłączonych odbiornikach wynosi 14,21V po włączeniu świateł ogrzewania, stołków, szyby napięcie spada do 12,6V

20210127_223032.jpg

20210127_223331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 16:17, ecobuda napisał:

 Akumulator ma 3 lata.

Jaki to aku ?. 

Przez te 3 lata ile razy był ładowany dodatkowo prostownikiem/ładowarką ?.

Pomiar napięcia na klemach ?.

Spadek napięcia podczas rozruchu ?.

I o ile to aku obsługowy pomiar gęstości elektrolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś masz spadki napięcia na instalacji elektrycznej , tej od dużych prądów.

Po włączeniu tych odbiorników napięcie nie powinno spaść znacząco poniżej 14V.

Alternator w BPW z grzanymi stołkami ma wydajność 140 amperów i bez problemu powinien trzymać napięcie niezależnie od obciążenia.

Przy 12,6V akumulator się naładuje maks 30-40 % 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rodoindo napisał:

..., jakie polecacie? Ktoś z was kupował jenoxa gold?

Jenox bardzo dobra firma i chyba nadal polski kapitał , mam 3 letni obsługowy.

Generalnie lubię obsługowe aku i te jak najcięższe np. ukraińskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  moim przypadku okazał się uwalony akumlator. Jedna sekcja martwa. Sprawdzając ładowanie poprzez vcds na starym aku  miałem ładowanie rzędu 12.6v , na nowym 14.4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...