Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór radia


Patryk110209

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup radia, które ma zagrać z głośnikami: 
- przód - Audio System m130EVO2 (https://audio-system...eria-m/m130evo2)
- tylna półka - Audio System mxc165 (https://audio-system...m/mxc/mxc165evo)

Planuję zakupić radio Alpine ute-200bt, czy ktoś może mi doradzić, czy nada się takie radyjko pod wymieniony zestaw?  Z chęcią wysłucham innych propozycji odnośnie radioodtwarzaczy ;)
W radiu musi być: Bt i USB, oraz fajnie jakby miał 2 wyjścia pod wzmacniacz - może być CD i Aux, ale zależy mi najbardziej na BT i USB

I drugie pytanie, czy te głośniki zagrają przyzwoicie podłączone, tylko pod radio, czy najlepiej szukać od razu wzmacniacza? 

Z góry dziękuję http://www.strefacaraudio.pl/public/style_emoticons/default/smile.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę, że co kombinujesz nie jest najgorsze. Alpine nie miałem nigdy u siebie, ale marka raczej renomowana, a model który wybrałeś funkcjonalny.

Zaczynałem z podobnym set-upem u siebie, tzn M130 EVO w przód i CO 165 EVO tylna półka, pod samym radiem (u mnie mex-n5200bt). Generalnie całość grała bardzo przyzwoicie i szczególnie w aspekcie tonów wysokich i średnich było znacznie lepiej niż w serii. Natomiast tonów niskich dla mnie wciąż było mało.

Na tym etapie chciałbym Ci bardzo polecić żebyś przemyślał montaż 160/165 w przód zamiast 130, jeśli tylko nie boisz się pojąc tematu rezania w drzwiach (jest wątek na forum). 165 z przodu zagra nieporównywalnie lepiej niż 130 i nawet pod samym radiem będzie już całkiem okej :)

Jeśli chciałbyś iść dalej w wzmacniacz wydaje mi się, że mam gdzieś jeszcze fajny wzmacniacz pod ten zestaw (Audio System CO 60.4), to odezwij się - kupując używany zaoszczędzisz nieco grosza ;)

Podsumowując: M165 dostaniesz w podobnej cenie co M130, a zrobią efekt niebo lepszy (kosztem dodatkowej pracy). Dobrze kupić funkcjonalna jednostkę sterującą renomowanej firmy, która zapewni dobrą jakość dźwięku i bezawaryjność, lecz nie ma co przepłacać łudząc się, że mocniejsze radio zagra dużo lepiej. Lepiej dodatkowe środki przeznaczyć w choćby używany wzmacniacz niż przepłacać za radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za pomysł z tymi 160/165 w przód, ale ten zestaw który opisałem już zamontowany w aucie (wystraszyłem się rezania boczków :/ ) i nie ma do czego się przyczepić jeśli chodzi o jakość dźwięku, lecz tak jak mówisz niskich tonów jest za mało, dlatego rozmyślam nad jakimś głośnikiem basowym do bagażnika. Miałem zamiar zrobić skrzynię, która wejdzie w lewą wnękę bagażnika, żeby nie stracić przestrzeni bagażowej, ale nie byłem zadowolony z tego co stworzyłem (może zrobię kolejną próbę na spokojnie, ale na tą chwilę jestem totalnie zniechęcony do dalszych działań). 

Co do jednostki sterującej może polecisz coś godnego uwagi w podobnym budżecie jak ten Alpine 300-400 zł? 

A wracając do skrzyni basowej, to znasz może jakiś model, który nie jest za duży, a jednak potrafi dołożyć niskich tonów 
Myślałem nad ALPINE SWT-12S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer i wzmacniacz załatwią sprawę jeśli chodzi o niskie tony. Niestety nie ma gotowych skrzyń do sedana, są tylko do avanta, ale one nie wpasują się w boczek bagażnika. Wiadomo najpraktyczniejszy homemade, ale jeśli coś gotowego to bardziej skłaniałbym się w stronę skrzyni, niż tuby.

Wracając do radia myślę, że ten Alpine co go wymieniłeś da radę. Wydaje mi się, że Pioneer robi też całkiem sensowne radioodtwarzacze, ale osobiście zostałbym przy Alpine. U siebie jak wspominałem mam Sony, generalnie sprawdza się całkiem dobrze ale gra twardym basem - nie każdy może to lubić. Na początku trochę mi to przeszkadzało, ale teraz jak dołożyłem wzmacniacz po RCA jest git. Jeśli poważnie myślisz o subwooferze, to możesz pomyśleć o radiu, które będzie miało dedykowane wyjście RCA pod suba - wówczas zyskasz możliwość regulacji z poziomu radia jego głośności czy filtr LPF.

Co do radia na przykładzie Sony odnoszę wrażenie, że kiedyś te radia grały lepiej bezpośrednio z głośnikami, teraz niby ładne i bardziej funkcjonalne, ale już granie gorsze. Co prawda jak władujesz solidny wzmacniacz to problem znika, ale jeśli teraz konkretnie zastanawiasz się w jakie radio zainwestować, to myślę, że warto trochę poczytać. Jeśli nie zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, być może jakiś straszy model okaże się lepszy. Nie wiem czy podobnie jest w przypadku Alpine - gdybyś zgłębił temat podziel się przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...