Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C6 2.4 BDW V6 dziwne odgłosy dobiegające spod maski


shonari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o osłuchanie nagrania i ewentualne wskazanie przyczyny "chrobotania" i "cykania" słyszanego na nagraniu.
Dodam, że samochód ma przebieg 291tyś km, posiada instalację gazową (w czasie nagrania była wyłączona).
W ostatnim czasie miałem robione przy alternatorze, wymienioną rolkę prowadzącą, napinacz paska, pasek wielorowkowy i wymieniany olej na motul xclean 5w30.
Niestety to nie pomogło. Większych mankamentów nie ma, samochód ma moc. Jedynie to cykanie pod maską i chrobotanie dość mnie martwi.
Brak błędów silnika.

Cykanie przez mechanika zostało określone jako normalne - być może cykają wtryski benzynowe/podciśnienie w kolektorze.
Co do chrobotania nie mogę ustalić skąd ono dobiega. Ostatnio miałem wymieniony pasek wielorowkowy, napinacz paska, regenerowany alternator, rolkę prowadzącą, więc to raczej nie żadna z tych rzeczy.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przyszłych ludzi szukających problemu cykania.. Cyka zaworek wentylujący - część 06E 906 517 A (50zł koszt). Łatwo to sprawdzić odpinając wtyczkę od niego. Natomiast co do chrobotania myślę nad kołem pasowym przy pompie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...