Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon A4 B6 - Adaptery, Montaż Hella Evox-R 2.0, B8 FL, Hella 3R... Bi-Led !


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Nie ma znaczenia, ale trzeba odciąć po jednym uchu z soczewki, przejrzyj zdjęcia w tym temacie, wszystko pokazałem co i jak dokładnie... 

ok dziki dam info jak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki zamiast tulejek gumowych, których nie miałem założyłem o-ring 4,5x2 zastanawiam się czy nie założyć po dwa na śrubke

śrubki M4x25

IMG_20210420_105146_resized_20210420_111513733.jpg

IMG_20210420_105521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wystarczy jeden oring, kwestia tego jak bardzo chcesz zgrać mijania z drogowymi, czasami wystarczy trochę, czasami brakuje i jeden oring może być mało, trzeba też uważać, bo projektory z b8 są długie i każdy mm jest cenny w lampie, by potem nie wadził o dekielek przy pozycjonowaniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Kamil pisze, więc jeśli bardzo Ci zależy na dogrywaniu z długimi to dałbym jedną nakrętkę i późnięj albo grubszy oring, albo np 2,3szt oringów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem jedna nakrętka i dwa o ringi no i dwie podkładki pomiędzy śrubką a origami i obudową soczewek

W dniu 21.04.2021 o 10:23, KoJ@K napisał:

Dokładnie tak jak Kamil pisze, więc jeśli bardzo Ci zależy na dogrywaniu z długimi to dałbym jedną nakrętkę i późnięj albo grubszy oring, albo np 2,3szt oringów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem czarnuchy z futbolówkami, pracy sporo, efekt niezły, jeśli ktoś lubi czarnuchy na pewno byłby usatysfakcjonowany, plastry miodu zbytnio się nie rzucają w oczy ;)

Lampy są na ten moment do sprzedania :P Będą na przetwornicach D3S Osrama (mniej awaryjne), mają zmienione oprawki na W5W, także trochę taki upgrade ułatwiające życie...

W trakcie teraz lampy na soczewkach B8 FL więc też podrzucę fotki... Mam też biledy, więc też w końcu je zamontuje i się pochwalę efektem pracy... 

Tak wstępnie to biled daje mega odcięcie i mocne światło, także mogą być niezłe z tego lampy :P

Fotki, ciężko się przebić przez efekt lustra na kloszu, no ale coś tam widać:

IMG_20210422_170810.jpg

IMG_20210422_170738.jpg

IMG_20210422_170744.jpg

IMG_20210422_170752.jpg

IMG_20210422_170803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo gadać i pisać, to jest fachowo zrobiony komplecik :) nie lepienie z g**na tylko porządnie ogarnięte lampy :brawo:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamil-vag napisał:

Będą na przetwornicach D3S Osrama (mniej awaryjne)

No i cena palników też jest niższa. :)

 

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

co tu dużo gadać i pisać, to jest fachowo zrobiony komplecik :) nie lepienie z g**na tylko porządnie ogarnięte lampy :brawo:

Już Twoimi namąciłeś mi w głowie. :kox:

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, george napisał:

Już Twoimi namąciłeś mi w głowie. :kox:

Jestem żywym przykładem na to że Kamil po prostu robi pełną profeskę, a nie ulepy rzeźbione siekierą, jak moje poprzednie lampy.

Mam od niego lampy i naprawdę z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy chcą mieć porządnie ogarnięte lampiony, a nie zrobione byle jak (byle skasować i byle się nie napracować)

 

PS. Ciągle uważam że się Kamil za mało cenisz za tą swoją robotę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 10:23, KoJ@K napisał:

Dokładnie tak jak Kamil pisze, więc jeśli bardzo Ci zależy na dogrywaniu z długimi to dałbym jedną nakrętkę i późnięj albo grubszy oring, albo np 2,3szt oringów.

A czy jest jakiś sposób zgrania świateł na stole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecisz na ścianę długimi, szukasz punkt centralny (mniej więcej chociaż) i dogrywasz świecącą soczewkę mijania żeby ładnie świeciły w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 18:30, kamil-vag napisał:

Będą na przetwornicach D3S Osrama (mniej awaryjne)

Konwersja z D1S na D3S jest P&P, czyli inna przetwornica i palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna przetwornica i palnik, nie jest P&P, trzeba troche się pobawić z dekielkiem i założyć zaślepki z plexi. Podrzucę zdj jak będe robił... 

Ale jest jedna zaleta tego rozwiązania, dekle mniej cierpią, nie sprężynuje przetwornica, nie powinny tak szybko pękać...

Takie d3s osrama bez problemu podpasuje i pod bixa i pod zwykły xenon... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 14:01, Waldek1 napisał:

Tak zrobiłem jedna nakrętka i dwa o ringi no i dwie podkładki pomiędzy śrubką a origami i obudową soczewek

Jedna nakrętka będzie za mało, dobra odległość gdzie nie wadzi o osłonkę soczewki z przodu jest na 3 nakrętkach, dlatego ja daje 2 nakrętki + tulejka gumowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem po jednej,ale za to silikonowa podkładka o grubości 6mm robi robotę ? regulacja ma zakres niezły z taką podkładką.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam fotki, bardzo fajnie na tym adapterze się centruje i naprawdę dobrze leży, ten co był wcześniej dostępny to pamiętam, że zawsze było wszystko na siłę trzeba wpychać, szpilki nie w osi itd... 

IMG_20210424_173540.jpg

IMG_20210424_173548.jpg

IMG_20210424_173922.jpg

IMG_20210424_173937.jpg

IMG_20210424_173641.jpg

Każdy sposób jest dobry, czy to 2 nakrętki i niższa tulejka, czy to 1 nakrętka a wyższa... Ważne by nie prężyło na osłonkę soczewki i z drugiej strony żeby odstęp nie był zbyt duży, bo może wadzić o dekielek z przetwornicą... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kamil-vag napisał:

Ważne by nie prężyło na osłonkę soczewki i z drugiej strony żeby odstęp nie był zbyt duży, bo może wadzić o dekielek z przetwornicą... 

To chętnie zademonstruję ile jest miejsca do dekielka(projektor znajduje się około 0,5mm od osłony soczewki,ręczna regulacja na samym środku).

A wystarczy iż w jakimś avancie sprężyny juz siadły z tyłu i d*pa siedzi bardzo nisko,wówczas po ściągnięciu raczej regulacji bardziej w dół będzie jak poniżej 

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz za filmiki, to idealnie oddaje obraz tego, o czym wyżej wspomniałem ? czyli wychodzi na to, że trzeba dla B8 przyciąć jeszcze dekielek by regulacja działała w pełnym zakresie... 

A są ludzie na grupach na fb, którzy się chwalą, że wkładają b8 bez żadnej rzeźby, czyli podcięcia w lampie, już widzę jak wtedy działa to poziomowanie i jak bardzo są rozjechane drogowe z mijania... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Dzięki Łukasz za filmiki, to idealnie oddaje obraz tego, o czym wyżej wspomniałem ? czyli wychodzi na to, że trzeba dla B8 przyciąć jeszcze dekielek by regulacja działała w pełnym zakresie... 

A są ludzie na grupach na fb, którzy się chwalą, że wkładają b8 bez żadnej rzeźby, czyli podcięcia w lampie, już widzę jak wtedy działa to poziomowanie i jak bardzo są rozjechane drogowe z mijania... 

Jak mawia przysłowie "Czego oczy nie widzą, tego żal nie jest". ;)

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...