Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b7 sedan- bagaznik sam sie otwiera- ROZWIĄZANY


FishBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z klapa bagaznika w a4 b7 sedan. Polega on na tym ze za kazdym razem jak otwieram auto (z pilota, na przycisku otwierania w drzwiach a takze podczas wyciagniecia kluczyka ze stacyjki) to otwiera i podnosi mi sie klapa bagaznika (mam zamontowane silowniki). Czyli za kazdym razem jak nastepuje odryglowanie zamkow to zamek bagaznika dostaje zasilanie na calkowite otwarcie klapy (tak jak w przypadku nacisniecia i przytrzymania srodkowego przycisku na pilocie). 

Rozebralem poszycie klapy zeby dostac sie do zamka, wypialem kostke i podlaczylem miernik i za kazdym razem jak daje sygnal odryglowania drzwi to pojawia sie + ktory skutkuje uruchomieniem silnicza w zamku klapy a co za tym idzie bagaznik otwiera sie na oścież. 

Czy ktos spotkal sie z czyms podobnym u siebie? 

Do tej pory wszystko dzialalo poprawnie. Pamiętam ze moze raz na pol roku albo i nawet rzadziej klapa otwarla mi sie sama podczas otwierania auta ale potem bylo ok, a teraz mam tak za kazdym razem. 

Gdzie szukac przyczyny. Jedyne co mi przychodzi do glowy to walniety modul komfortu ale moze ktos z Was cos poradzi. 

Z gory dzieki za pomoc. 

 

Edit 1:

Dorzucam filmiki 

 

 

 

Edit 2:

Wyciagnalem modul komfortu i jest suchy, brak jakiejkolwiek wilgoci. Jak juz go mialem na zewnatrz to rozebralem go i przyczyscilem plytke kontakt spayem. Niestety dalej bez efektow. 

 

Edit 3:

Co jest odpowiedzialne za centralny zamek? Bo po odlaczeniu modulu komfortu centalny z przyciskow w drzwiach nadal dzialal (bez bagaznika bo do zamka w bagazniku zasilanie idzie przez MK ale skad idzie ten sygnal do MK). Nie odpowiada za to przypadkiem sterownik (silnik) szyby w drzwiach kierowcy? Moze tam szukac problemu?

Edit 4:

Odpialem kostke w slupku od drzwi kierowcy ale klapa dalej sie otwiera... 

Edytowane przez FishBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przegladnieciu schematu instalacji centralnego zamka stwierdzilem ze winny na 99% bedzie pierwszy podejrzany czyli modul komfortu. W związku z tym zamowilem "nowy". Po wymianie MK problem zniknal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...