Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio 2DIN Android pobór prądu na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Otóż wymieniłem fabryczne radio Concert II+ na chińskie radio android. Auto posiada nagłośnienie BOSE.

Radio zostało podpięte tak, aby bez kluczyka w stacyjce nie włączało się, a ustawione tak, aby po włączeniu i odcięciu zasilania pozostawało jeszcze przez 10 minut w stanie uśpienia.

Wszystkie głośniki grały, wzmacniacz i sub tez, więc nie musiałem stosować żadnych adapterów do aktywnego nagłośnienia. Podczas "wybudzania" wzmacniacza przy uruchomieniu i odcięciu zasilania od radia było słychać "walnięcie", poza tym w wysokich temperaturach niestety w głośnikach słyszałem pracę silnika i coś gwizdało. Poradziłem sobie z tym montując na każdy kanał filtr przeciwzakłóceniowy (podpięty po prostu chinchem, bez konieczności zasilenia dodatkowym przewodem)

Niestety zauważyłem ze mimo to, radio pobiera na postoju 0.15A.

Posiadam wielofunkcyjną kierownicę dlatego podpięty został canbus. Kabel ACC ucięty, jednak ILL zostawiłem podłączone. Radio bez kluczyka się nie uruchomi i po tych 10 minutach prawidłowo się wyłącza.

Moduł komfortu odpowiedzialny za sygnał "SLEEP" to 8P0959433L

Czy mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu?

 

 

1.jpg

Edytowane przez mzpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zastosowaniu filtrów spadła ci też jakość dźwięku czyli niskie tony i sopran ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zadałeś pytanie, to zacząłem się zastanawiać...., ale jeżeli spadła to tego nie zauważyłem na tyle, aby uznać ze filtry do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podasz źródło jakie filtry kupiłeś/zastosowałeś ? Ja mam ten sam problem i kupiłem filtry z ali jednak mimo tego że nie jestem jakimś audiofilem to słychać ewidentnie że zastosowanie filtrów ma negatywny wpływ na jakość dźwięku, niskie i wysokie tony zanikają w znacznym stopniu, dźwięk staje się płaski. Co ciekawe wcześniej kupiłem na allegro filtry z firmy Hollywood czyli nie byle chłam, to na tych z dźwiękiem było jeszcze gorzej, jakby z radia mono dźwięk słyszał. Musiałem je odesłać. Mimo wszystko niestety na tym chinskim 2 din radio gra gorzej (mimo tego że mam DSP) niż na ori RNS-D, tam było słychać jakość i głębie BOSE. 

Bez filtrów radio android gra za***iście (tak jak RNS-D) ale nie da się praktycznie na tym jeździć bo słychać wszystko, począwszy od zakłóceń od alternatora jako świst w głośnikach jakby turbiny, na pisku ksenonów gdy się rozgrzewają, kończąc na cykaniach w głośnikach przy pracy kierunkowskazu.

Edytowane przez pawlo_SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie cos: 

TINY.PL

Kup teraz na Allegro za 46,99 zł - Filtr przeciwzakłóceniowy RCA separator pętli HGLI (4909107228). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Czyli to chyba to o czym sam piszesz.  Ale mimo wszystko takiej tragedii jak mówisz nie ma, a dodatkowo pobawiłem się equalizerem i było nawet fajnie, mimo ze wiadomo iż nadal gorzej niż na ori.

Edytowane przez mzpawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często winą są słabej jakości chińskie radia. Jakie to radio dokładnie wstawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie, nie umiem odszukać konkretnego producenta.

TINY.PL

Kup teraz na Allegro za 1449 zł - RADIO NAWIGACJA AUDI A3 8P 2003-2012 ANDROID (8743987040). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Zasilanie wzmacniacza antenowego miałem podpięty pod żółty BATT- 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...