Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zatrzasnieciem drzwi


Yoghurt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, 
pojawil mi sie problem z zatrzasnieciem (nie mowie o ryglowaniu) tylnych lewych drzwi. Po otworzeniu (centralny puszcza i zamyka bez problemu) gdy probuje zatrzasnac drzwi - nic sie nie blokuje. Na poczatku myslalem, ze to moze byc dosyc czesty problem z elektronika zamka, ktora tu dosyc szeroko byla omawiana - ale po podpieciu kompa nie mam zadnych bledow. Problem chyba jest wiec mechaniczny. Co ciekawe, pare dni temu mialem to samo i gdy temperatury wzrosly powyzej 0 - drzwi pracowaly jak nalezy. Dzisiaj w nocy znowu byl mroz, rano odwiozlem dzieciaka do przedszkola i gdy w drodze powrotnej otworzylem samochod z pilota, centralny puscil i lewe tylne drzwi po prostu same sie otworzyly. Nie dalo sie ich zatrzasnac. Gdy przytrzymalem je mocno i zamknalem samochod z pilota - to sie zaryglowaly ale po otwarciu z pilota - znowu same puscily. 
Jakis problem ze smarowaniem tego mechanizmu? ktos sie spotkal z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee kurde. sorry ale chyba wrzucilem w zle forum. Czy ktos z moderatorow moglby przeniesc temat do poprawnego forum technicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w B8, ale ostatnio miałem podobny przypadek w żony skodzie Fabii 2 - zamarzała linka w pozycji "otwartej" jak auto się nagrzało to linka puszczała i drzwi działały normalnie. W B8 nie ma linki tylko pewnie cięgno, więc pewnie zamarza sam zamek w pozycji otwartej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze zaciecie mialem ze dwa tygodnie temu - ale przycielo sie i za chwile dzialaly ok. pozniej bylo cieplej - i problem sie nie powtorzyl. Dzisiaj zlapal grubszy mroz - i znowu problem. pytanie czy to kwestia jakiegos przesmarowaniu mechanizmu (i jesli tak to ktorego) czy czeka mnie wymiana zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że kwesta nowego smaru. W skodzie podobno przez ruchy linki w pancerzu z biegiem czasu cały smar wylatuje na zewnątrz i linka zamarza. W B8 pewnie podobnie tylko dotyczy to zamka a nie linki i pancerza jak w fabii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...