Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do A4 B6 1.6


Kuba A4 B6 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jaki olej polecacie do Audi A4 B6 1.6 (ALZ)? Dodam, że mam przebieg 143 tysiące potwierdzone. 

Edytowane przez Kuba A4 B6 1.6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eurol super lite 5w40 bije na głowę motula. Cena atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ELLIOTT napisał:

eurol super lite 5w40 bije na głowę motula. Cena atrakcyjna.

Pod jakim względem bije go na głowę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne które potwierdzony zostały badaniami w labolatorium(skład, jakość baz, cena oraz brak podróbek na rynku). Badania są dostępne u wujka google. Rozumiem, że magia motula trwa jeszcze ale bez przesady. Oleje nic szczególnego do tego firma wysokiego ryzyka w bublach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejK. napisał:

Jaki ten 10W40 miałeś?

Nie wiem, jest zawieszka ze 10w40... i w ksiazce tez ktos dopisał że 10w40.

To sprowadzony z niemiec wiec nie wiem, wczesniej pewnie jakis castrol rekomendowany na korku wlewu oleju.... :/

Co mu wlać? Coś markowego chce, nie bede brał z allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słabo, bo wiedzy nie masz żadnej w tej kwestii....

Wg. mnie wyjścia masz dwa -  albo zalej jakiś dobry olej 10W40 ( np. Ravenol),albo zrób płukankę tylko nie jakimś agresywnym preparatem ( np.LM standard) i zalej 5W40 z normą 502 00, a jaki, np. Valvoline, Eurol.

Ja osobiście zwolennikiem płukanek nie jestem, ale w Twojej sytuacji jak nie masz żadnej wiedzy z historii auta i chcesz zmienić na inną lepkość to wypadałoby trochę wypłukać silnik.

Jaki przebieg samochodu masz, jakoś potwierdzone, silnik pracuje poprawnie, nie bierze oleju? To podstawowe pytania po których można coś decydować o wyborze oleju.

To jednak tylko moje sugestie, a decyzja na końcu i tak jest Twoja.

Może ktoś jeszcze mądrzejszego Ci doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Antek50 napisał:

Jak ktoś wlał już 10w40 to mogę wrocic na 5W40?

Myslalem o plukance silnika. 

Są bardzo dobre i drogie oleje 10W40 lecz śmiało możesz przejść na 5W40.

I na początek kup coś za normalna kasę z możliwie najwyższym TBN i obserwuj olej podczas eksploatacji.

Można skrócić interwał wymiany oleju. 

Płukanek nie ma się co obawiać ale warto przed jej aplikacją obejrzeć silnik czy suchy.

Płukanki są różne: takie na 10-15 minut dolewane do oleju, płukanka którą wypełniamy cały układ smarowania silnika lub płukanka z która jeździmy kilka setek / tysięcy km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek jest na pewno z pod klawiatury zaworow. To się ogarnie na dniach. Innego nic sie nie poci. Chodz zostana sprawdzone przy okazji, kolektor, ezektor, odma ( czy cos tam sie nie dzieje ). 

Auto jezdzi normalnie, bez błedow w kompie, silnik wedlug mnie pracuje za***iście jak na ta jednostkę, 

Co do przebiegu ma najechane 130tkm. Do 88tkm serwisowane w miejscu zakupu czyli konkretnie w ASO (Audi zentrum dresden)

Ale tak jak napisalem wydaje mi sie ze ktos przeginal z czasem i kilometrami jesli chodzi o wymiany oleju..

Np ostatnia wymiana jest przy 112tkm w czerwcu 2019r. A mamy kwiecien 2021 i 130tkm. 

 

Kolega mi proponowal taka plukanke

LIQUI-MOLY-PRO-LINE-ENGINE-FLUSH-PLUKANK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogólnie jeżeli to wszystko jest prawda to wygląda ok.

Pousuwaj wycieki i przejdź na 5W40 po płukance takiej "15" minutowej.

Ta ,którą Ci kolega polecił jest ok, ale nie wiem czy nie dałbym tej firmy, ale tą zwykłą, " słabszą", ale ja jak wspominałem nie używam tych wynalazków i stąd moja opinia w kwestii płukania może być nie do końca profesjonalna.

Olej później wymieniaj co 10k km lub co rok i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka LM 500 ml wielokrotnie ją stosowałem, godna polecenia.

Ostatnio do diesli z dużymi przebiegami stosujemy płukankę AR2300 od Archoila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rób płukanki ( nic to nie daje)

zalej olej 10w40 tak jaki był , 

zmieniaj co 6 tyś ( i się wymyję silnik sam bez płukanki, czasem dawaj  mu  ostro ognia)

filtr oleju jaki kolwiek ( każdy filtr puszcza bajpasem jak ciśnienie oleju wysokie "silnik zimny" lub troszkę się zapcha tak że mało kiedy filtruję olej , lepiej częściej zmieniać olej , 

śmigaj autem i nie pieść go zbytnio bo będzie się srał silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, guccioo777 napisał:

nie rób płukanki ( nic to nie daje)

zalej olej 10w40 tak jaki był , 

zmieniaj co 6 tyś ( i się wymyję silnik sam bez płukanki, czasem dawaj  mu  ostro ognia)

filtr oleju jaki kolwiek ( każdy filtr puszcza bajpasem jak ciśnienie oleju wysokie "silnik zimny" lub troszkę się zapcha tak że mało kiedy filtruję olej , lepiej częściej zmieniać olej , 

śmigaj autem i nie pieść go zbytnio bo będzie się srał silnik.

 

Jak chcesz to lej 10W40 do siebie, nie polecaj innym olej, który nie jest przeznaczony do tego silnika.

Co do płukanek, to warto dawać jak wcześniej silnik był mocno zawalony nagarem. Do tego pozwalają więcej oleju zlać przy wymianie poprzez rozrzedzenie go.

 

filtry oleju też są ważne ale wiadomo, jak ktoś wiecznie leci na byle czym to i porównania nie ma.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista

@guccioo777

@KINIAM

@AndrzejK.

Płukankę zrobię LM taką dolewaną do oleju, pójdzie olej albo Motul 5W40 albo Valvoline 5W40 lecz obawiam się najgorszego bo auto poddymia na rozgrzanym silniku.

 

Na jałowym jest tak:

zaznaczę że +10 na dworze, sucho, a czasem gdy ruszam dynamiczniej to większa chmura zostanie, ale jedno mnie zastanawia bo auto jeździ bardzo dobrze jak na 1.6 102konie, nic nie szarpie nie ma tzw kangura, odpala ładnie, żadnych błędów, pracuje normalnie, obroty nie falują, 

 

 

we środę będzie przeglądane auto i płukanka ze zmianą oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Antek50 napisał:

pójdzie olej albo Motul 5W40 albo Valvoline 5W40

Bez zastanowienia wlałbym Valvo, Motul to mocno przereklamowany olej i jeszcze z tendencją do podróbek....ale zrobisz jak uważasz.

35 minut temu, Antek50 napisał:

auto jeździ bardzo dobrze jak na 1.6 102konie,

No a jak ma jezdzić?? A3, a takie widzę auto masz jest sporo lżejsze, więc i silnik ma łatwiej w porównaniu gdy jest on w budzie A4, gdzie delikatnie mówiąc jest za słaby. Choć do spokojnej jazdy wystarcza.

Co do dymienia to powodów może być wiele, objaw wystąpił  nagle czy narastał stopniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...