Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T skrzynia 6 biegów


ama11deus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otóż mam w planach zamianę mojej skrzyni 5b na taką 6b. Zastanawiam się nad tym jaką wybrać. Oczywiście mowa o quattro. Mam do wyboru:

GJW 

O tej skrzyni widziałem najwięcej tematów i dużo osób ją chwali, ale nie wywarła na mnie takiego wrażenia. Do tego jeszcze musiałnym zmieniać tylny dyfer i wał.

Z obliczeń wychodzi 2950 obrotów przy 140kmh

GVE

Skrzynia z 2.0TFSI i wygląda dużo lepiej i do tego nie musiałbym zmieniać dyfra tylnego, bo final drive jest taki sam jak na mojej obecnej skrzyni, a co za tym idzie dyferencjale.

Wychodzi 2800 przy 140kmh

FTM

Skrzynia od 2.5 TDI (tego najmocniejszego), ma fajne przełożenia tylko wątpię, że mój 150-konny silnik poradzi sobie z nimi. Też final drive taki sam.

Wychodzi 2380 przy 140kmh

Dla porównania moja skrzynia (FTZ) - 3770 przy 140kmh

Myślę, że najlepszą opcją będzie ta GVE, bo przełożenia 1-5 w miarę podobne a 6 bieg sie tak wyróżnia. Co myślicie?

Oczywiście jak ktoś ma te skrzynie i obliczenia są złe to proszę poprawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też cały czas mam w planie zmianę 5b na 6b i wybrałem wstępnie GVE. Najlepsze przełożenia względem możliwości auta. Tylko ciężko ostatnimi czasy dorwać komplet skrzyni, wału, łapy, wybieraka od jednej osoby.
Chętnie też się dowiem co inni mają do powiedzenia, najlepiej osoby, które mają u siebie w 1.8T GVE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...