Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto problem pompka paliwa


xKainx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z oryginalnym webasto, przeszukałem forum ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania problemu.

 

A4b6 1.9tdi Avant, wyczytałem że pompka powinna "sikać" paliwem a nie "kropelkowac". Pompka wstawiona nowa o tych samych parametrach, niestety nie sprawdziłem starej przed wymianą co do ilości paliwa ale też był problem z działaniem ogrzewania :kwasny:zastanawia mnie napięcie podczas działania bo chyba powinno być większe? Pompka niby na 12v a nie 2-3v:eusathink:

Komputer pokazuje błąd 01406 no flame co podobno nie koniecznie jest wina świecy a właśnie pompki i za małej ilości paliwa. 

 

Ktoś ma może jakiś pomysł gdzie szukać dalej usterki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka dziala prawidlowo. Napiecia nie sprawdzisz tym "miernikiem" bo jest sterowana impulsowo. Jak swieca ok to pewnie membranka w palniku sie skonczyla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w końcu trafiło do serwisu już nie miałem sił z tym walczyć. Zobaczymy co powiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za diagnozę wzięli koncowo koło 400 (uważam że drogo ale cóż. Serwis do oddania samochodu nie potrafił podać żadnej ceny robocizny. Moja głupota) na winnego wskazali rozpylacz paliwa zatkany. dla testu wsadzili inny używany w którym okazała się walnięta membrana. Koniec końców zostawili ten w którym leje się z membrany a rzekomo mój oddali "do ręki". Jakimś cudem w czasie całej naprawy uwalili sterownik i wymienili na jakiś swój. 

 

Edit. 

Czytałem w jednym z tematów że pasuje membrana od jakiegoś traktorka kosiarki. Pytanie czy nie lepiej zamiast ryzyka uszkodzenia rozpylacza przy rozbiórce przeboleć 500zl i kupić od volvo? 

Edytowane przez xKainx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyciachalem membrane z pompy paliwa jakiegos żuka czy czegos takiego. Jest materialowa pokryta jakims polimerem. Dysza byla zapchana rozpuszczoną guma z ori membrany. Ladnie ja rozpuszcza i czysci rozpuszczalnik do wyrobow chlorokauczukowych.

Koszt membrany 10zl w sklepie z czesciami do ciezarowek.

Przy okazji warto wymienic szczotki w pompce V55.

 

Moje ogrzewanie dziala tak juz 2 rok.

Edytowane przez nadybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z nudów rozebrałem tą zapchaną (strasznie ciężka praca) membrana wygląda ok. Zapchanie oczywiście w cienkiej rurce. Zastanawiam się nad zamianą membran między roxpylaczami. Czymś ją podklejales czy jest na ścisk? 

 

Edit. 

Rozpylacz zamieniony niestety dalej bez efektu dla webasto. Przepompuje 14ml po włączeniu i 1406  35-00 no flame. W teście pompuje normalna ilość. Brakuje mi już pomysłów :unsure:. Zdziwiło mnie dodatkowo że próbuje odpalić tylko na wyłączonym silniku. Po odpaleniu gdy próbuję włączyć ogrzewanie od razu znika "ptaszek" bez odpalenia czegokolwiek z webasto. 

Edytowane przez xKainx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi nie dziala jako dogrzewacz- tylko jako ogrzewanie postojowe.

Membrane po wycieciu wkleilem na Dirko. Na swiezo scisnalem w imadle i zagialem blaszke ponownie. Dysza drozna? Sprezyna pod membranka ok?

Napiecie na swiece sie pojawia?

Rozpylacza nie wolno zginac. Musi miec dokladnie ustalony ksztalt.

Ja sobie dodatkowo wstawilem przed webastem maly filterek. Przy pierwszym odpaleniu zawalil sie syfem. Moze Twoj rozpylacz juz jest ponownie zapchany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest dla mnie to, że przed pechowym serwisem nie było problemu z próbami uruchomienia ogrzewania jako dogrzewacz. Niestety problem jest od nieszczęsnego serwisu który się nie poczuwa.

Mam nadzieję że nie jest zapchane bo wleciał nowy rozpylacz. Możliwe że przy sobocie znowu zabiorę się za katorgę z wyciąganiem na stół. Świecy jako takiej nie sprawdzałem organoleptycznie, kierowałem się tym że przy problemach ze świecą są inne błędy w kompie :P. Przy wyciąganiu planowałem na krótko spiąć świecę żeby sprawdzić czy się zaczerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xKainx napisał:

Dziwne jest dla mnie to, że przed pechowym serwisem nie było problemu z próbami uruchomienia ogrzewania jako dogrzewacz. Niestety problem jest od nieszczęsnego serwisu który się nie poczuwa.

Sam pisałeś że zmienili sterownik,widocznie w twoim były inaczej adaptacje ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zeszło dłużej przez sprawy rodzinne.. Ale walka trwa nadal. Adaptacje sterownika ustawione w standard a i tak w trakcie jazdy nie chce wgl spróbować załączyć dodatkowo wyszło na to że paliwo dolatuje do środka przez rozpylacz a dalej nie pali. Świeca też na krótko podpięta robiła się czerwona więc wychodzi ze działa.. Brak już sił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...