Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fis- sensor, serwis, prędkościomierz


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim aucie pojawił się problem, otóż dziś po odpaleniu auta pojawiła sie na wyświetlaczu kontrolka pomarańczowa sensor, równocześnie z.pojawieniem się kontrolki poziomu oleju wyskoczył komunikat serwis i dodatkowo przestał działać prędkościomierz. Olej sprawdziłem jest stan, po przejechaniu 5 km zaczął działać predkosciomierz Ale wskazówka ciągle drży, nawet po zgaszeniu auta i włączeniu na postoju wskazówka pokazuje 5km /H I nabijają się kilometry. O co tu chodzi?☹

Audi a4 b6 1.8 T AVJ 150km 2002 264 000km

Edytowane przez maniek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na problem z czujnkiem prędkości w skrzyni lub kabelkami do niego  bo w 2002 masz raczej jeszcze taki ( jakbyś numer zegarów udostępnił to będzie pewność ) 

Żeby wykluczyć jeszcze problem z zegarami to vcds/vag i test wskazówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak odłączyłem  aku  i wyjęłam licznik w celu kontroli poprawności wpięcia wtyczek. Oczywiście wszystko było ok, cała operacja trwała ok godziny. Wszystko złożyłem i prędkościomierz działa prawidłowo? komunikat sensor znikł? prawdopodobnie te dziwne zjawisko było spowodowane spadkiem napięcia czy coś podobnego i po odłaczeniu aku czyli  reset pomogło. Niestety na wyświetlaczu nadal świeci się serwis w sumie to on tak miga. Wcześniej była widoczna temperatura i ilość km do przejechania A teraz tylko ten serwis?

Co zauważyłem to też np pod licznikiem te 3 przyciski:

-check nie działa,

-przycisk z kluczykiem nie działa,

-kasowanie kilometrów działa.

Wcześniej Wszystko działało, mogłem robić test A teraz d.pa?

Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć?

20210214_144413.jpg

Edytowane przez maniek1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwarka z napisem sensor to dygnał że uszkodzony jest czujnik poziomu oleju w misce olejowej.

Przerabiałem ten problem w b6. 

Wymiana czujników na zamienniki rozwiązywała problem na max 6 miesięcy

Koniec końców zrobiłem emulator czujnika poziomu oleju i mam spokój.

Edytowane przez Shhaddoww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 miesiecy? to lipa, jak na razie po tym resecie u mnie.jest ok ale ten serwis ciągle przed gałami mi miga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniek1983 napisał:

check nie działa,

-przycisk z kluczykiem nie działa,

-kasowanie kilometrów działa.

Sprawdź czy juz ktoś nie siedział w tym liczniku (czy naklejki na wierzchu są,jeżeli tak czy są całe). Wygląda to jakby płytka od tych 3 przycisków została wypięta z licznika,lub jakieś zwarcie na niej poszło.

Możliwe tez iż zegary zaczynają się sypać,jak problemy nawrócą to się potwierdzi.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyświetla Ci ten ekran z wciśnięcia serwisu,wiec coś się dzieje. Przycisk nie jest zablokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dodatkowo serwis został świeżo skasowany bo nie pokazuje jeszcze ile km ani dni do następnego serwisu. Po skasowaniu do przejechania pierwszych 500 km wyświetlają się właśnie tylko kreski. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zrobiło się jakieś zwarcie bo faktycznie wyświetla się serwis Ale komunikat miga tak jak by co chwilę coś go wywoływało  tylko gdzie szukać zwarcia? Uszkodzenie W liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te trzy przyciski są razem na jednej płytce pcb i spięte z główną płytą pcb licznika kabelkami i wtyczką - może tam powstało jakieś zwarcie albo wilgoć - rozmontuj zegary ( wystarczy same plecy zdjąć ) i wypnij wtyczkę od tych przycisków , jak problem zniknie to wiadomo że przyczyna gdzieś między wtyczką a przyciskami 

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wróciłem z pracy i miałem już wyciągać licznik Ale okazało się że komunikat znikł?niewiem jak to wyjaśnić, może gdzieś na kostkach przewodach dostała się woda i takie chece?

A i jeszcze jedno przed tą awarią nie miałem powiadomienia np O zaciągnietym hamulcu ręcznym albo np że po przekroczeniu 50km/h. A w czasie gdy doszło do tego powiedzmy zwarcia takie komunikaty się pojawiały. Teraz jak już wszystko wróciło do normy komunikatów też nie ma. Prawdopodobnie wywołuje sie te komunikaty jakąś kombinacją przycisków Ale niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek1983 napisał:

Otóż wróciłem z pracy i miałem już wyciągać licznik Ale okazało się że komunikat znikł?niewiem jak to wyjaśnić, może gdzieś na kostkach przewodach dostała się woda i takie chece?

A i jeszcze jedno przed tą awarią nie miałem powiadomienia np O zaciągnietym hamulcu ręcznym albo np że po przekroczeniu 50km/h. A w czasie gdy doszło do tego powiedzmy zwarcia takie komunikaty się pojawiały. Teraz jak już wszystko wróciło do normy komunikatów też nie ma. Prawdopodobnie wywołuje sie te komunikaty jakąś kombinacją przycisków Ale niewiem.

W trakcie jazdy wciśnij check (albo kluczyk- nie pamiętam ale to jeden z tych dwóch) i pojawi się informacje o przekroczeniu prędkości,które możesz oczywiście ustawić przy jakiej prędkości mają się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...