Jump to content

Kupno audi a4 b7 1.8t w automacie

Recommended Posts

Siemanko. Witam wszystkich grupowiczów. Mam na imię Kacper i jestem tu nowy. Piszę z takim zapytaniem ponieważ koło września chciałbym zakupić audi a4 b7 1.8t w automacie i chciałbym się Was zapytać gdzie najlepiej szukać takiego auta z pewnych rąk w jakim przedziale cenowym takiego auta szukać żeby mieć pewność, że to auto jest warte uwagi i na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupie, oględzinach takiego auta. Oczywiście jeśli ktoś z Was posiadałby takie auto to również chętnie rozważę bliżej września no i również jeśli jest wśród Was ktoś kto mógłby pomóc w jakikolwiek sposób przy zakupie, szukaniu takiego auta również chętnie skorzystam z pomocy kogoś zaufanego. Dzięki za odpowiedź na to obszerne ogłoszenie i pozdrawiam :D

Poczytaj o multitronikach i się zastanów nad decyzją. Co prawda w b7 są poprawione ale to nadal zakup podwyższonego ryzyka, a odsprzedaż tego graniczy z cudem, chyba że w cenie złomu :P

silnik 1.8T nie jest taki wymagający dla skrzyni ( mniejsze niutonemtry niż w dieslu ) więc nie powinny być tak zmęczone ale kolega ma rację musisz kupić świadomie takie auto. Ja chwalę sobie akurat ta skrzynię , już mam w drugim aucie i oprócz problemów ze sterownikiem w poprzedniej A6 c5 2.4v6  to bez problemu dobiła do 300 tyś km przebiegu i teraz jeździ dalej u następnego właściciela 

co do cen to 1.8t jest chyba najdroższe wsród b7 ale z kolei konfiguracja oski i multitronika będzie miała realnie najniższą cenę 

Edited by Banan

Tyle, że ja bym szukał w quattro jeśli już. No i jeśli chodzi o mnie to automat jest koniecznością, bo poruszam się na wózku i żeby móc autem jeździć i go przerobić to muszę mieć automat czy chce czy nie. I ponoć w quattro już są te dobre skrzynie nie te wadliwe. Prawda to czy nie? No i jeśli chodzi o ceny to w jakim przedziale cenowym się rozglądać mniej więcej żeby wiedzieć, że to konkretne auto jest warte uwagi i w ostateczności zakupu? Jesteście w stanie mniej więcej chociaż podać mi takie widełki cenowe? 

Edited by Kacperos1998
5 minut temu, Kacperos1998 napisał:

Tyle, że ja bym szukał w quattro jeśli już.

Nie ma takiej konfiguracji w b7 1.8t.

Jak nie ma audi a4 b7 1.8t w quattro? Oczywiście, że są wielokrotnie widziałem na różnych stronach na fb i tam jest tiptronic czyli już ta dobra skrzynia nie multitronic 

b7 1.8t quattro były tylko manuale , w b6 była opcja 1.8t quattro tiptronic ale tylko w wersji USA

5 minut temu, Kacperos1998 napisał:

Jak nie ma audi a4 b7 1.8t w quattro? Oczywiście, że są wielokrotnie widziałem na różnych stronach na fb i tam jest tiptronic czyli już ta dobra skrzynia nie multitronic 

Nie ma takiej możliwości. Słyszałem o handlarzach z radomia co sprzedają ośki jak quattro więc pewnie na podobnych asów trafiłeś :polew:

Póki co szukam po internetach i mi się wydawało, że są takie w Radomiu nie patrzyłem. Ale to mega słaby zabieg ze strony audi, że takiego silnika w quattro z automatem nie zrobili. A ten silnik 2.0t 20V on występował w automacie i z quattro? Bo to też słyszałem, że dobry silnik porównywalny do 1.8t. A jeszcze wracając do multitroniców na co zwrócić uwagę przy kupnie takiego auta i po czym poznać, że skrzynia będzie śmigała elegancko i nic się działo nie będzie? No i czy ewentualna zmiana na tiptronic w ogóle istnieje czy jest to nie możliwe bądź się mija z celem? 

Edited by Kacperos1998

b6 1.8t były w tip  np.

CHICAGO.CRAIGSLIST.ORG

2005 Audi A4 1.8T QUATTRO -- $3,495 ☎ Call: ext 10024 📱 Text 10024 to Vehicle Information: 2005 Audi A4 1.8T QUATTRO Price: $3,495 Year: 2005* Make: *Audi** Model: *A4** Series: *1.8T QUATTRO** Body...

,ale czy b7 było nie wiem

2.0tfsi były quattro z tiptronikiem ( wtedy już nowsza generacja 6hp19 6 biegowy ) 

Co zmiany na tiptronika to wszystko da sie jakoś  wyrzeźbić tylko kwestia pieniędzy co w tym przypadku kombinacji z 1.8t multi kompletnie bezsensu .

Edited by Banan

Co do b6 nie chce, bo osobiście średnio mi się podoba no i za stare autko już trochę. Rzeźbić bym nie chciał jeśli chodzi o 1.8t w quattro i kombinować do niego dołożenie skrzyni automatycznej tiptronic. Co do 1.8t występowały takie z napędem na ośkę, ale w tiptronic? Bo słyszałem różne rzeczy na ten temat jaka jest prawda? A co do 2.0T 20V z tego co piszecie jeżdżą z tiptronickiem w quattro więc elegancko. Ale mógłby mi ktoś opowiedzieć coś o tym silniku czy jest on równie dobry jak 1.8t? Bo słyszałem, że też jest to dobry silnik ile w tym prawdy no i jakie są jego bolączki największe i na co ewentualnie zwrócić uwagę przy zakupie takiego auta z tym silnikiem w quattro z tiptronickiem? I jeśli chodzi o koszty utrzymania czy są porównywalne do 1.8t i nie zjedzą zwykłego Kowalskiego? Sorki, że tyle pytań, ale dopiero się tego uczę i tą wiedzę chcę zdobywać póki co się nie znam i dlatego tutaj dołączyłem żeby się dowiedzieć cennych informacji i kupić pierwsze a4 b7 

Skrzynie multitronic to ją najczęściej krytykują ci co jej nigdy nie mieli a nawet nie jeździlli autem tz tą skrzynią a prawda jest taka, że nie są one bardziej awaryjne niż inne automaty pomijając te pierwsze ale to każda technologia jak jest wprowadzena ma choroby wieku dziecięcego. 

Edited by Lukas84j

W b6 i b7 - sprawa prosta , jak jest  automat i  ośka to zawsze multitronic i tyle 

Kupując automat warto sprawdzić błędy, czy nie szarpie przy zmianach biegów itp itd.

2.0t z b7 dobre silniki ale z bezpośrednim wtryskiem benzyny i dołożenie lpg jest bardziej kłopotliwe i dużo droższe, 2.0t z b7 nie brały tak oleju jak te z b8, ale nagar się w nich zbiera i trzeba pilnować ciśnienia oleju, jazda dużo przyjemniejsza jak 1.8t, moc i moment obrotowy swoje robią. Poczytaj na forum jest o nich sporo.

2.0T te o kodzie EA113 brały olej? I jeśli chodzi o eksploatację, utrzymanie auta bardzo drogie czy porównywalne do 1.8t i nie wypłucze mnie z kasy? 

Edited by Kacperos1998

Czy to 1.8 czy 2.0t może brać olej jak coś z nim nie tak, problem z nadmiernym braniem oleju miały EA888. Jeśli myślisz, że 1.8t jest tani w eksploatacji to jesteś w błędzie, nie jest to zbyt oszczędny silnik w spalaniu chyba, że na lpg, części zamienne nie są przesadnie tanie, a jak tanie to w 99% niewiele warte. Jest tyle tematów na temat tych silników poczytaj na forum, chyba, że czekasz na gotowe aż ktoś zrobi tu spis treści.

Chodzi mi tylko o 2.0t o kodzie EA113 czy jak jest zadbany to czy bierze olej czy jeśli zadbany to nie bierze oleju, bo nowsze wiem, że biorą nadmierne ilości oleju. A co do eksploatacji nie chodzi mi o to żeby ktoś mi coś wypisywał tylko ogólnie pytam czy duża jest przepaść między 1.8t a 2.0 t jeśli chodzi o utrzymanie i ogólnie części, bo to że nie jest tanio to wiem, bo to w końcu audi więc marka sama też poniekąd mówi za siebie 

Miałem  oba motory 2.0 fsi zjadał ok 200-250ml na 1tkm.Jazda 2.0 moim zdaniem nieco  przyjemniejsza(większy moment).Te auta mają juz trochę lat musisz trafić na dobrą sztukę bo nawet na 1.8T można się przejechać.