Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1,8 T 98 r. sedan - Otworzenie bagażnika


Lenio4321

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Czy jest jakiś patent na otworzenie bagażnika od wewnątrz ?

Po odblokowaniu drzwi z pilota po wciśnięciu przycisku otwierania bagażnika niestety przestał się otwierać. Kluczyk nie pasuje, ponieważ stacyjka była wcześniej wymieniana.

Ktoś coś doradzi ?

Z góry dzięki :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że centralny zamek nie otwiera bagażnika? Sam tego nie miałem okazji sprawdzać ale kiedyś znalazłem na necie dwa sposoby: 

Pierwszy:

1. Zdejmujemy ramkę tablicy rejestracyjnej

2. W odleglosci 12 cm w pionie od środka przycisku otwierania i 4 mm w lewo, patrzac od tylu na auto, wiercimy otwor. Czym wiekszy tym lepszy, ja uzylem do tego najpierw wiertla 6 mm, a nastepnie rozwiercilem do 15mm

3. Po wywierceniu otowru mamy na widoku dzwignie napedzajaca zamek rygla. Wystraczy za pomoca jakichis waskich i dlugich szczypiec chwycic ja pociagnac w gore i bagaznik otwarty

4. Nastepnie odkrecamy tapicerke i uchwyt do zamykania bagaznika i mamy dostep do mechanizmu otwierania zamka

5. Umieszczamy dzwignie na swoim miejscu, odpowiednio zabezpieczamy ( ja wywiercilem otowor 2mm pod zawleczke) i skrecamy wszystko z powrotem.

W moim przypadku dzwignienka wypadla w ogole i musialem umiescic kawalek grubszego druta w otworze rygla zamka zeby pociagnac za rygiel i bagaznik sie otworzyl. Moze komus sie przyda ten sposob.

Drugi sposób: pod kanapą powinien być trójnik wężyka ciśnieniowego. Odnaleźć wężyk idący do bagażnika i zaciągnąć lub wpompować powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...