Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła - porada


piotrulo

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić sprzęgło w swojej Audi bo ślizga się i mam dylemat czy wymieniać też dwumase? Cenowo wyniesie ok 2k wiec to spory wydatek. No i co jeszcze można przy okazji wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrulo napisał:

i mam dylemat czy wymieniać też dwumase?

Ja osobiście wymieniałbym komplet, raz a dobrze....

Tym bardziej zasadne jeżeli chcesz jezdzić dłużej autem, bo nie przewidzisz ile jeszcze pochodzi stary dwumas jak go zostawisz.

A,że tanio nie jest to fakt, tyle,że jak kupowałeś auto to chyba zdawałeś sobie sprawę,że czasami tanio nie będzie....

Oczywiście zrobisz jak uważasz, bo po demontażu i weryfikacji element może "trzymać"parametry tylko jak długo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koło dwumasowe nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów ani nie ma objawów zużycia to ja bym je zostawił tym bardziej jak jest jeszcze oryginalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwalic dwumase w benzynowym silniku w tym modelu to trzeba umiec i chciec, a tym bardziej jesli mowa o 1.6 :D Na 99% jest ona sprawna u Ciebie takze wymien tylko tarcze, docisk i lozysko.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DivaynEays napisał:

rozwalic dwumase w benzynowym silniku w tym modelu to trzeba umiec i chciec, a tym bardziej jesli mowa o 1.6 :D Na 99% jest ona sprawna u Ciebie

Tak, masz rację, w znakomitej większości przypadków w silnikach benzynowych dwumasa jest "wieczna" w porównaniu do silników diesla....no i silnik 1.6 też nie "męczy" tego elementu nadmiernie, choć są wyjątki od reguły i potoczne opinie nie zwalniają zainteresowanego od dokładnej weryfikacji po rozebraniu jeżeli chce mieć święty spokój na długi czas, a o to przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...