Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CPMA/CPMB biorą olej czy nie? Wasza wiedza, opinie?


Piotr Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie opinia ludzi znających silniki 2.0TFSI CPMA/CPMB lub osób które je posiadają na temat występowania wady olejowej. Czy faktycznie ona jest czy jej nie ma w samochodach wyprodukowanych na rynek Stanów Zjednoczonych? Załóżmy, że kupuję B8 z w/w silnikami z przebiegiem w przedziale od 70 tys. km do 130 tys. km i jaka jest możliwość że przy takich lub większych przebiegach w czasie późniejszej eksploatacji może dojść do spalania oleju? W internecie nie ma zbyt wiele informacji na ten temat dlatego też liczę na pomóc forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj juz pisalem o tym na forum. Remontowalem juz duzo silnikow cpma, cpmb, cjeb, cncd.. powyzej 160-180tys km w tych silnikach rowniez zaczyna ubywac oleju, jak nie byl dbany i jezdzil na LL to nawet wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam, powiedz mi tak z ciekawości zapytam bo ostatnio oglądałem właśnie na YT remont A4 B8 Tfsi srebrnej kombi. To przypadkiem nie była fura od Coobcia? Dużo kasy taki remont pochłonął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 22:44, kixi4 napisał(a):

Poszukaj juz pisalem o tym na forum. Remontowalem juz duzo silnikow cpma, cpmb, cjeb, cncd.. powyzej 160-180tys km w tych silnikach rowniez zaczyna ubywac oleju, jak nie byl dbany i jezdzil na LL to nawet wczesniej.

Odkopię temat szybkim pytaniem:

 

czy branie oleju w CPMB na poziomie 400 ml na 7-8 tys. przy przebiegu 210 tys. to już powód do obaw i myślenia o remoncie czy to normalne przy tych silnikach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...