Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana skrzyni w 1.8T BEX 6 biegów na 6 biegów z 2.0T co tak naprawdę potrzeba


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ i mnie dotyczy problem z szumiącą skrzynią GEA w BEX-ie a skrzyń GEA/HES praktycznie nie ma a jeśli są też szumią pewnie.  Postanowiłem naprawić swoją skrzynię, dla potomnych wszystko jest do kupienia oprócz dwóch łożysk igiełkowych w wprasowanych do korpusu skrzyni biegów. Wg ASO już niedostępne.

Przestrzegam również przed skrzyniami regenerowanymi. Niby wszystko w środku nowe ale tych łożysk tez nie posiadają. Dlatego chyba zakup bezsensowny. Dlatego tez pojawiły się 2 opcje quattro lub swap skrzyni na taką z B7. Ze względu na koszty skłoniłem się aby wrzucić skrzynię z b7.

Kolega BUULEE rozpoczął temat swapu w b7 ze skrzyni 5 na skrzynie 6. Pojawiły się tam szczątkowe odpowiedzi co i jak w temacie b6 z 6 biegami. Ale jeśli to możliwe zbierzmy w tym temacie info co potrzeba aby przeszczepić skrzynie z b6 6 biegów na skrzynie z b7 6 biegów. 

Więc z tego co doczytałem. 

- skrzynia z b7 GVC lub GVD ktoś może wypowie się jak z ich trwałością w odniesieniu do GEA i HES. 

- łapa skrzyni czy Dwumasa/ sprzęgło/wyprzęglik trzeba zmieniać do nowej łapy?

- cięgna wybieraka ale nie jest napisane czy sam wybierak między b6 a b7 się różni oczywiście oba 6b. 

- łapa skrzyni jakiś numer która łapa lub zdjęcie poglądowe. 

- jak jest z czujnikiem prędkości w b6 trzeba to sprawdzać czy wszystkie b6 są bez czujnika prędkości w skrzyni. 

 

Może ktoś kto ma w tym doświadczenie opisze aby przy wymianie ograniczyć postój auta do minimum. 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, wybierak, lapa poduszki i poducha jesli mowa o GVC/GVD (Oska) :)

Lape zaraz podrzuce jaka trzeba, a co do czujnika to u Ciebie jest juz po ABSie takze nie martwisz sie tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DivaynEays napisał:

Skrzynia, wybierak, lapa poduszki i poducha jesli mowa o GVC/GVD (Oska) :)

Lape zaraz podrzuce jaka trzeba, a co do czujnika to u Ciebie jest juz po ABSie takze nie martwisz sie tym

Tak mowa o ośce. 

Skrzynie udało mi się juz kupić z bardzo małym przebiegeim wieć połowa sukcesu. 

Większe zmartwienie teraz reszta bo niestety sprzedajacy nie miał wybieraka łap ani poduchy. 

Jeśli możesz podrzuć numery jakie masz. czy wybierak każdy podejdzie z 2.0TFSI ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie popełniłem wielkiego błędu i zakupiłem wybierak 

o numerze 8E0 711 055 R ( kolega pisał że wybierak 8E0 711 055 L lub P) 

Wg ETKI R jest zamiennikiem L wycofanego w 2013 roku. Jak to złożę i zadziała to będzie wielki cud:)

I jeśli mogę zapytać. Sprzęgło i dwumas zostają z bex-a? mimo , że skrzynia GVD ma inną łapę sprzegła?

Edytowane przez krzys139
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzys139 napisał:

Nie wiem czy nie popełniłem wielkiego błędu i zakupiłem wybierak 

o numerze 8E0 711 055 R ( kolega pisał że wybierak 8E0 711 055 L lub P) 

Wg ETKI R jest zamiennikiem L wycofanego w 2013 roku. Jak to złożę i zadziała to będzie wielki cud:)

I jeśli mogę zapytać. Sprzęgło i dwumas zostają z bex-a? mimo , że skrzynia GVD ma inną łapę sprzegła?

sprzeglo moze zostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzys139 napisał:

Tak mowa o ośce. 

Skrzynie udało mi się juz kupić z bardzo małym przebiegeim wieć połowa sukcesu. 

Większe zmartwienie teraz reszta bo niestety sprzedajacy nie miał wybieraka łap ani poduchy. 

Jeśli możesz podrzuć numery jakie masz. czy wybierak każdy podejdzie z 2.0TFSI ? 

8E0 399 115 P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DivaynEays napisał:

8E0 399 115 P

Czyli jest skrzynia, może będzie wybierak jak dotrze. 

Ten numer który podałeś to numer łapy mocowania aluminiowej a do niej przykrecana jest poduszka. 

Zapożyczyłem zdjęcie. Jak będę miał jeszcze ta łapę z poduszką to już wszystko co się zmienia?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc. 

 

24f1c697437390b6ac2dd40489c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...