Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator ciągle chodzi


KonradFT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pacjent Seat Exeo 2.0 TDI CR 143KM CJCA.

Wentylator chłodnicy chodzi cały czas podczas gdy silnik pracuje, chyba, że włączę tryb ECON na climatroniku - wtedy się nie kręci.

Dodatkowo, samochód rzadko osiąga temperaturę 90 stopni. Przy wyłączonym ogrzewaniu nagrzewa się poprawnie, natomiast przy włączonym, na ok. 22 stopnie, nawet po przejechaniu 30 km (przy temperaturze ~ -5 stopni) wzrasta niewiele ponad 60. Z tym nauczyłem się żyć, bo z tego co czytałem wiele osób ma ten problem.

 

Natomiast wiem, że takie zachowanie wentylatora jest niepoprawne, ale gdzie szukać przyczyny? 

 

PS. Wg OBD2 temperatura płynu zgadza się z tym co pokazuje wskaźnik, tj. ten czujnik temperatury nie jest uszkodzony. Wymieniałem też niedawno oba termostaty.

Edytowane przez KonradFT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobną sytuację i termostat był do wymiany, ale pewnie najlepiej udać się do mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rosolek napisał:

Miałem kiedyś podobną sytuację i termostat był do wymiany, ale pewnie najlepiej udać się do mechanika :)

Termostat wymieniony, zresztą on nie może być raczej powodem problemów wentylatora w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogła wymiana sterownika (modułu) wentylatorów. W A3 znajduje się poda akumulatorem. Poszukaj u siebie.

ALLEGRO.PL

 

1174769184_Screenshot2022-05-17at07-31-11OESTEROWNIKWENTYLATORWVWGOLFIVPOLO9N6R1.png.acf957107aea8ee18b3823e51007b28b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...