Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik start stop


mariano123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy ktoś posiada schemat podłączenia przełącznika 8K2927325. Chciałbym go wykorzstać np. do dezaktywacji niefabrycznych czujników parkowania z przodu. 

20210218_120123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci schemat? Masz 4 piny 2 zwierają obwód a te pozostałe 2 to podświetlenie przycisku. Zmierz miernikiem, na których pinach jest przejście po naciśnięciu przycisku. To jest przełącznik, który jest cały czas w pozycji rozwartej. Naciskając go, zwiera tylko tak długo, jak długo go przytrzymasz. Po pusuczeniu rozwiera więc pewnie nie będzie się nadawał do nie fabrycznego pdc, bo jak przypuszczam, tam musisz mieć wyłącznik, który po aktywacji zwiera kontakty aż do momentu deaktywacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak rozumowałem. Jednak po kilku próbach nie udało mi się ustalić który obwód to przełącznik. Skoro ten jest wiecznie rozwarty to w jaki sposób można nim włączyć i wyłączyć np start stop. Myślałem że jest to przełacznik 1 i 0 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik daje tylko impuls do sterownika, który na podstawie tego aktywuje lub deaktywuje s/s. Podobnie jak oryginalny wył pdc. On deż tylko daje impuls. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Szkoda bo myslałem że byłoby to dobre rozwiązanie, myśle że wylutuje ten micro przełącznik i zamienie go na taki 0 i 1. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin nr 3 masa, pin n1 10 sygnał do bcm, piny 9 i 4 podświetlanie. 

20210218_133515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś kupić i założyć przełącznik pdc z B6/B7. On ma pozycje 1 i 0

20210218_135413.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za wyczerpującą informacje, poszukam przełącznika z b7. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wpasujesz przelacznik z B6/7 do B8? :decayed:

Uzyj przelacznika start/stop z B8 w polaczeniu z przekaznikiem bistabilnym, np. cos takiego:
:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 19,90 zł - Przekaźnik 12V zatrzaskowy bistabilny (10226291781). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Jakis chlop robi tez taki przekaznik z pamiecia:

ALLEGRO.PL

Kup teraz Przekaźnik Impuls 12V Bistabilny Pamięcią 5A z Ostróda na Allegro.pl, za 60 zł w kategorii Części motocyklowe - Układ elektryczny, zapłon. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9642863808...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...