Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T avj dziwne objawy


rafi339

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do wczoraj moje AVJ jeździło bez zarzutu (w sumie dzisiaj też jeździ bez zarzutu). Problem pojawił się dziś po postoju auta ponad dobę na dość podmoklym terenie po roztopach. Mianowicie odpalam, przejeżdżam 20m ,przestaje działać prędkościomierz, obrotomierz działa bez zarzutu, następnie wywala błąd czujnika poziomu oleju, po czym parę metrów dalej błąd ciśnienia oleju. Auto.chodzi normalnie, poziom oleju jest. Olej zmieniam co 8k, smok czyszczony już dwa razy dla profilaktyki (za każdym razem czysto), ciśnienie oleju sprawdzane jakiś czas temu dla mojej wiedzy - bez zarzutu. Pierwsze co sprawdziłem to ECU, główna skrzynka sucha, jutro jeszcze zajrzę do środka i podłącz VAGa. Co myślicie Panowie o tym zdarzeniu? Czy działanie prędkościomierza ma coś do ciśnienia oleju? Z mojego punktu widzenia to dwie osobne rzeczy i wina powinna leżeć w elemencie gdzie te rzeczy się łączą, mowa tutaj o ECU. Ale jednak co dwie głowy to nie jedna. Dodam jeszcze że ostatnio wywaliło mi dwa razy błąd trzeciego światła stopu mimo że działało poprawnie, po czym po chwili błąd znikał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą różnicą że u mnie jeździ jakby nic się nie stało, normalnie się wkręca, dźwięk się nie zmienił, nie szarpie. Teraz byłem jeszcze zobaczyć to błędu o niskim ciśnieniu oleju już nie ma, jedynie o niskim stanie. Ale Olej jest, no i nadal nie działa prędkościomierz. Ewidentnie jakby coś odmówiło posłuszeństwa ze względu na jakąś może wilgoc. Zagadk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się znaleźć w internecie do moich objawów to prawdopodobnie może to być czujnik prędkości.

Jutro może uda się coś więcej ustalić, jak się uda to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...