Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Osłona DP na czas przeglądu


zionx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kombinuję nad tymczasowym sposobem zaliczenia badania. Mam Dp owinięty bandażem termicznym i chciałbym go ukryć/przysłonić na czas badania (nie chce mi się po raz kolejny na pół godziny wykręcać dp i zakładać kata, a potem z powrotem).

Myślałem kupić jakąś taką aluminiową matę termiczną żeby go przysłonić, albo ze szrotu jakąś osłonę termiczną ze starego kata wziąć i metalowymi trytkami ją zacisnąć na dp?

Ma ktoś jakieś pomysły? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te spaliny tak badają?Jeszcze się nigdy nie spotkałem z badaniem-sam na przeglądzie chciałem zbadać po założeniu DP to diagnosta powiedział żebym dał spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem badane spaliny sondą, CO przekraczało normę, diagnosta zajrzał pod auto - "już wiem dlaczego.."

Pojechałem na garaż, założyłem kata - dalej CO przekroczone (nawet na LPG)

Skasowałem błędy ECU (czyli zarazem korekty paliwowe) - OK

Dlatego chcę zmienić stację na jakąś inną, gdzie nie będą mierzyć spalin, a osłonę na DP chcę założyć na wszelki wypadek żeby nie wzbudzać podejrzeń

 

@edit

Poza tym czemu piszesz o analizie składu spalin skoro pytam o osłonę zasłaniająca DP?.. Niestety przepisy mamy takie, że nie ważne czy spaliny mieszczą się w normie, kat musi być, sick..

Edytowane przez zionx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam. Po co taka osłona? Składu spalin Ci nie zmieni. 

Zmień stację lub załóż kata.

Swoją drogą dziwne jest to, że wartości masz przekroczone.

 

5 minut temu, zionx napisał:

@edit

Poza tym czemu piszesz o analizie składu spalin skoro pytam o osłonę zasłaniająca DP?..

Słusznie pyta. Ja przy zakupie auta miałem duży problem, żeby znaleźć stację kontroli pojazdów, która zbadana mi skład spalin w kupowanym samochodzie.

A osłona moim skromnym zdaniem to jakieś nieporozumienie. 

Sądzisz, że diagnosta, który nie chce analizować składu spalin po zobaczeniu DP nagle będzie chciał to robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R4xx napisał:

Z ciekawości zapytam. Po co taka osłona? Składu spalin Ci nie zmieni. 

(...)

Sądzisz, że diagnosta, który nie chce analizować składu spalin po zobaczeniu DP nagle będzie chciał to robić? 

Nie chodzi mi o skład spalin, bo będzie dobry, tylko o to żeby nie widział że nie ma kata, czego nie rozumiesz?

@edit

I wiem, że mało która stacja sprawdza skład spalin, akurat na tą co ja jeździłem to sprawdzała. Na innej nie sprawdzą, braku kata nie zauważą i będzie po problemie.

Proszę już teraz tylko odpowiadać na zadane pytanie - jak, z czego zrobić osłonę DP żeby nie było widać że nie ma kata..

Edytowane przez zionx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sitar napisał:

A gdzie te spaliny tak badają?Jeszcze się nigdy nie spotkałem z badaniem-sam na przeglądzie chciałem zbadać po założeniu DP to diagnosta powiedział żebym dał spokój...

Wszystko zależy od stacji, w 2017 mierzyli mi już nawet zadymienie w dieslu, chociaż wydaje mi się że do wartości to średnio uwagę przykładali ;) w 1.8t robiłem już przeglądy bez kata ale nie było problemu nigdy - spaliny zawsze mieściły się w normie na lpg i pb. Diagnosta mówił że dopóki spaliny w normie to jego nie interesuje  że nie ma kata.  Chociaż znając życie to zależy od stacji i diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę możesz zrobić z blachy termicznej, które na szortach pewnie leżą masowo, najczęściej wykładają grodź silnika od strony wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srogo przegoń auto przed samym przeglądem i nie powinno być problemu z analiza spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypierdol środek z kata, daj do tlumikarza, wytłumacz o co kaman i gość ci wyspawał w środku rurę i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych..

Od spodu auta wykorzystałem kawałek osłony termicznej z jakiegoś auta (takiej co jest pod podłogą w tunelu gdzie leci wydech), przyciąłem ją na wymiar i zamocowałem nad osłoną przeguba wewnętrznego. Do zamocowania wykorzystałem z jednej strony jedną ze śrub skrzyni biegów, a z drugiej jedną ze śrub mocujących właśnie tą aluminiową osłonę przeguba. Podoginałem żeby nie dotykało wydechu ani budy - tyle z dołu.

Od góry (pod maską) temat był już łatwiejszy. Po prostu odgiąłem oryginalną osłonę termiczną co jest między głowicą a kolektorem w taki sposób, że zakrywa praktycznie cały downpipe.

Edytowane przez zionx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...