Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepodłączone radio RNS-D pod komputer Fis


Tobiasz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem, że najprawdopodobniej mam niepodłączone radio z Fisem. Ma ktoś pojęcie jak to zrobić żeby działało?Jak podłączy się telefon z autem to przy odbieraniu połączeń nic nie słychać oraz na fisie nie wyświetla się nazwa stacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RNS-D było fabrycznie w aucie czy ktoś dołożył?

Czy mikrofon jest zamontowany?

Co znaczy nic nie słychać? Nie słychać rozmówcy przy odbieraniu połączeń, czy czego/kogo nie słychać?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Muskel1 - istotne jest czy radio siedziało tam fabrycznie - oryginalnie RNS-D komunikowało się przez Tuner TMC z zegarami i to on odpowiadał za przesył komunikatów na fis czyt. informacje o stacjach radiowych - warto również to sprawdzić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 07:08, Muskel1 napisał:

Czy RNS-D było fabrycznie w aucie czy ktoś dołożył?

Czy mikrofon jest zamontowany?

Co znaczy nic nie słychać? Nie słychać rozmówcy przy odbieraniu połączeń, czy czego/kogo nie słychać?

Raczej napewno zostało dołożone radio. Podczas dzwonienia nie słychać nikogo ani mnie ani rozmówcy, czyli raczej go nie ma lub jest popsuty.Jeszcze sprawdzę w lampce w podsufitce czy coś widać. Mam kabel diagnostyczny i przy teście wyjść mikrofon był sprawdzany ale jedyne co było słychać to taki dziwny odgłos jakby (chrupnięcie)był zepsuty. chyba że to głośniczek do rozmów jest popsuty. 

Reasumując potrzebny jest ten tuner tmc, ale teraz jaki kupić żeby był dobry i działał ?

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tobiasz_ napisał:

Raczej napewno zostało dołożone radio. Podczas dzwonienia nie słychać nikogo ani mnie ani rozmówcy, czyli raczej go nie ma lub jest popsuty.Jeszcze sprawdzę w lampce w podsufitce czy coś widać. Mam kabel diagnostyczny i przy teście wyjść mikrofon był sprawdzany ale jedyne co było słychać to taki dziwny odgłos jakby (chrupnięcie)był zepsuty. chyba że to głośniczek do rozmów jest popsuty. 

Reasumując potrzebny jest ten tuner tmc, ale teraz jaki kupić żeby był dobry i działał ?

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

VCDS pokazywał jakieś błędy w kanale telefon?

Czy jak włączasz radio pojawia się jakikolwiek komunikat? Jeżeli jest walnięty TMC lub nie podłączony to przy włączeniu powinien się ten komunikat pojawić - link poniżej.
Wcześniej komunikaty na fis się wyświetlały?

 

Edytowane przez takexlife
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 10:36, takexlife napisał:

VCDS pokazywał jakieś błędy w kanale telefon?

Czy jak włączasz radio pojawia się jakikolwiek komunikat? Jeżeli jest walnięty TMC lub nie podłączony to przy włączeniu powinien się ten komunikat pojawić - link poniżej.
Wcześniej komunikaty na fis się wyświetlały?

 

vcds wyświetlił komunikat, że za dużo błędów na kanale telefon :(( i nie mogłem ich odczytać. A co do komunikatu z filmiku wyżej to nic takiego nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...