Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap skrzyni 6b 1,8t bex quattro na 6b z tdi


Pawellbl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jestem tu nowy i może był już gdzieś taki temat ale dokopac się na internetach takiego tematu w prostym języku to jakaś masakra. 

Do sedna. 

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem a4 b6 1,8t quattro bex z 2003 roku. Dopiero zaczynam powolne modyfikacje związane z podniesieniem mocy. Narazie auto służy mi na trasy około 1 tys tygodniowo i tu pojawia się mój problem, przeguby wewnętrzne wołają o wymianę ale zastanawiam się nad wymiana skrzyni gdyż jak jadę z prędkością 140 km/h mam 4150 obr/min i jest to dość uciążliwe przy jeździe około 9 h non stop. 

Było by super jakby ktoś znał temat i podpowiedział jaka skrzynie z diesla założyć czy będzie plug&play czy raczej dookoła masa innych rzeczy do wymiany. Mniej więcej jakie koszty. 

Z racji tego że przeguby do wymiany kupię całe półosie chyba że się okaże że przy zmianie skrzyni pójdą inne półosie to się wstrzymam i zrobię wszystko by zminimalizować koszty. 

Proszę o poważne odpowiedzi bez zbędnych docinek. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi z racji pracy jako kierowca nie zawsze posiadam internet i moje uczęszczanie na forum może być utrudnione pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie skrzynia, wał, dyfer, półosie, chyba, że dobierzesz skrzynie aby reszta podeszła, w co wątpię.  Jak dorwiesz wszystko w komplecie to z 1k plus robocizna.

Tu przykładowe przełożenia skrzyń biegów:

WORKSHOP-MANUALS.COM

A4 Cabriolet Mk2 > Audi Workshop Manuals > Power transmission > 6-speed manual gearbox 02X, four-wheel drive > Technical data > Gearbox identification > Code letters, allocation, transmission ratios...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie o taką odpowiedź mi chodziło. Konkretną i na temat. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawellbl napisał:

Dzięki wielkie o taką odpowiedź mi chodziło. Konkretną i na temat. Pozdrawiam. 

Zapomniałem o wybieraku (nie wiem czy wszystkie będą podchodzić), sprzęgło powinno pasować tylko niektórej skrzynie powinny mieć pierścień dystansowy, z b7 tez podejdą skrzynie i popatrz czy masz czujnik w swojej, ale raczej nie bo chyba od 2003 jest prędkość z abs.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tass napisał:

Zapomniałem o wybieraku (nie wiem czy wszystkie będą podchodzić), sprzęgło powinno pasować tylko niektórej skrzynie powinny mieć pierścień dystansowy, z b7 tez podejdą skrzynie i popatrz czy masz czujnik w swojej, ale raczej nie bo chyba od 2003 jest prędkość z abs.

Od 06.2002 prędkość czytana jest z abs-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...