Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż podświetlenie zewnętrznych klamek LED


matyxu

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

To albo Twój VCP ma problem albo sterowniki/okablowanie tylnych drzwi.

 

Dzięki za odpowiedź w  takim  razie musze  pisać zapytanie do  supportu VCP co może być nie  tak.. A4 oświetlenie dokładane, ale  A5 jest  w oryginale i nie chce się połączyć. :-/

Edytowane przez wrhz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny autoscan.

Wypróbuj inny program diagnostyczny, np. VCDS, OBD11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:  wstyd się przyznać  ale  nie te adresy wpisywałem, łączy się  z drzwiami tylnymi BB i BC  a nie jak  próbowałem 62 72 ( chociaż VCP podczas skanowania nie wykrywał sterowników tylnych drzwi, VCDS bez problemu)

Edytowane przez wrhz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 09:15, PrzeLis30 napisał(a):

Witam montowałem wczoraj u siebie. Wszystko działa pomimo że moje moduły to wersja Low i nie powinny obsługiwać tej funkcji. Natomiast wyciagłem w każdych drzwiach moduł i sprawdziłem który pin jest nieużywany i przełożyłem go tam Gdzie potrzebowałem. Kodowanie obd11 2minuty.  

 

Dodam Ze piny z modułu wyciągamy jakby na siłę i wciskamy w inne gniazdo.

Nie trzeba lutować

 

Dzięki za tutorial

IMG_20210815_125843.jpg

 

 

Czy kolega zechce podpowiedzieć laikowi - jak wyjął piny - jak sprawdził, że są nieużywane ?

Pewnie też mam LOW sterowniki a potrzebują podłączyć czerwone i białe światła drzwi - stąd pewnie - operacja przekładania pinów będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też chciałem zamontować oświetlenie klamek, boczne czerwone i dolne białe. Z, tego co było już napisane podświetlenie klamek spinamy do 3 pinu, a co do podświetlenia czerwonego i białego to które to będą piny? 

IMG_20230323_193514.jpg

IMG_20230323_193531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tutaj, na jednej ze stron w tym wątku podałem gdzie.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po zmianie modułu w drzwiach na inny model może on pobierać dodatkowy prąd ba postoju? Trzeba go jakoś programowac? W/w  poście znajduje się stare zdjęcie modułu a tutaj nowy. Proszę o pomoc 

IMG_20230403_194125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik po wymianie na inny należy odpowiednio zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem również do mojego auta zamontować podświetlenie do klamek.

Zrobiłem na razie drzwi tylne pasażera. Zakodowałem wszystkie  drzwi, włączyłem w MMI oświetlenie zewnętrzne i nic.

światła tylne i przednie się palą a klamki podłączone nie.

Czy muszą być wszystkie klamki podłączone by działały ?

Podłączyłem + na pin 1, a - do masy czyli brązowego w poradniku.

kodowanie na pewno też zrobione dobrze bo w bajcie 1 mam zaznaczone wszystkie bity oprócz 5 i 7 ( brak mam opisów)

zdjęcie mojego sterownika z tylnych drzwi

obraz.png.7afca6a35deaf9fc379710495ba9eae5.png

 

 

 

Edytowane przez kokos73
dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podświetlenie w MMI odpowiada za zewnętrzne klamki a coming/leaving home (światła na auto), tak mi się wydaje przynajmniej,

 

Miałeś piny w sterowniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 09:42, wuPiotrek napisał(a):

To nie podświetlenie w MMI odpowiada za zewnętrzne klamki a coming/leaving home (światła na auto), tak mi się wydaje przynajmniej,

 

Miałeś piny w sterowniku? 

Już wszystko działa jak należy. Podłączyłem w weekend pozostałe drzwi i okazało się że świeci tylko klamka kierowcy. Jeszcze raz podłączyłem VSDS-a , porównałem kodowania i okazało się że w pozostałych sterownikach drzwi nie był zaznaczony bit odpowiadający za klamki zewnętrzne i wewnętrzne. ( wewnętrzne też wymieniłem na te z podświetleniem)

Po zapisaniu nowych wartości podświetlenie działa jak należy.

 

ps.

Miałem wszystkie potrzebne piny w sterownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podświetlane klamki i chciałbym wymienić te zewnętrzne dolne na jakieś mocniejsze. Ktoś wie czy tam jakas zarowka ledowa jest czy zabudowane z oprawka i kicha. Ktoś to wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa bo słabo to trochę  świeci (chodzi o te od spodu klamki nie z boku). Wątpię, że zużyte, widocznie ten typ tak ma. Poszukam używek, spróbuje jakoś wyrzeźbić, wstawić mocniejszą diodę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ali są dostępne i chyba taniej wychodzi niż używki. ale te podświetlenia raczej z reguły dość mocno świecą może masz coś nie tak u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który bajt i bit trzeba zakodować aby aktywować podświetlanie w klamkach zewnętrznych Kupiłem podświetlanie na alii tylko teraz to zakodować aby świeciły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...