Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 - akumulator 2.0 tdi. automat.


wadiz

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze,

otóż mam problem dotyczący akumulatora. Przyszła pora na jego wymianę, lecz nie mogę nigdzie znaleźć rzetelnych informacji na jego temat (parametrów). Ponoć minimalna pojemność to 74 ah a maks 77 ah dla tego modelu i silnika. Tylko mam pewne ale, obecnie zamontowany mam akumulator 95ah 780A (albo 760). Jakiej pojemności zamontować nowy akumulator? Dodam jeszcze, że jest to silnik BPW, automat, dodatkowo dochodzą podgrzewane fotele przód, szyberdach, nagłośnienie Bose z nawigacją, czyli prąd ma co zjadać.

 

P.S. Akumulator trzyma napięcie (po paru dniach stania 12.1-12.2V), ale niestety z prądem rozruchowym ma już problem. Ostatnio po przejechaniu około 30-35 km auto po godzinie stania nie miało siły odpalić (otwarte drzwi[zapalone oświetlenie wewnętrzne]plus zamknięty szyberdach podczas postoju). Problem z odpaleniem pojawia się już przy napięciu lekko powyżej 12 V. Ładowanie sprawdzone. Proszę o radę, czy inwestować aż w taki potężny akumulator czy nie ma sensu i wybrać coś 77-85ah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie po kodach wyposażenia (rozkoduj z VINu) jaki fabryka wsadziła do Twojego auta, jeśli nie dokładałeś wyposażenia to celuj w taki sam lub delikatnie większy ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...