Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zielone menu MMI3G+


Gapinski

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zgłębiłem temat i według mnie wygląda to tak:

Mój samochód ma silnik benzynowy 1.4 TFSI ,

Pierwotnie miał radio RMC i z tego co pamiętam (a nie mogę już sprawdzić bo zmieniłem na MMI) w w menu systemy samochodu w RMC w ogóle nie miał klimatyzacji. Jak sprawdziłem w necie na filmach YOUTUBE benzyna nie ma w menu klimatyzacji. 

W autach z TDI jest w menu klimatyzacja i ma ona jedną zakładkę: NAGRZEWNICĘ czyli Zuheizer. Jest to nagrzewnica elektryczna i jest ona montowana tylko w autach z silnikiem wysokoprężnym TDI W autach z silnikiem benzynowym takiej nagrzewnicy nie ma więc może dlatego nie ma menu klimatyzacja z zakładką nagrzewnica.

Ja wymieniając RMC na MMI najprawdopodobniej kupiłem MMI z auta z silnikiem TDI i dlatego mam w menu Klimatyzację z wszystkimi bajerami. 

Moje pytanie do Muskel1: czy myślisz że z poziomu Green Menu da się wyłączyć całkowicie menu Klimatyzacja?

Czy może jest to zdefiniowane w plikach parametryzujących i to moje MMI jest sparametryzowane dla aut z silnikiem TDI?

Ostatecznie pozycja klimatyzacja z nieczynnymi zakładkami mi nie przeszkadza ale ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnice były też montowane w niektórych modelach z silnikiem benzynowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czym w ogóle mógłbym sterować

Tylna część kabiny ma nawiew ale bez sterowania

ogrzewanej przedniej szyby nie mam

Dachu słonecznego nie mam

Nagrzewnicy nie mam

Zostaje automatyczna wentylacja, temperatura przestrzeni na nogi i strumień powietrza.

Może lepiej to wszystko wyłączyć  ?

Ale jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego pojazdu to nie wiem. Ale problem rozwiązałem następująco. W green menu odznaczyłem air codition w devicelist, busassigment i menuoperation. W rezultacie zakładka klimatyzacji całkowicie znikła.  W RMC też nie miałem takiej zakładki. A więc uznałem że tak ma być. Wszystko działa,  błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, Panowie mam dwa szybkie pytania, jak zmienić ustawienia czujników przednich żeby przy zbliżaniu się do przeszkody z przodu od razu sygnalizowały, one działają ale żeby je uruchomić muszę w pierwszej kolejności wrzucić bieg wsteczny, a później jedynkę i dopiero zaczynają piszczeć    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak ustawić w tym modelu. Aktywacja czujników odbywa się albo po wciśnięciu przycisku pdc albo po wrzuceniu wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie da się tak ustawić w tym modelu. Aktywacja czujników odbywa się albo po wciśnięciu przycisku pdc albo po wrzuceniu wstecznego.

jest dokładnie tak jak piszesz, a to szkoda że tak jest, ale dziekuje za szybka odpowiedz  

mam jeszcze drugie pytanie jak zaprogramować kluczyk, żeby po trzykrotnym wciśnięciu jednego z przycisków na pilocie otworzyć składany dach, dodam że po włożeniu grota kluczyka do zamka w dziwach i trzykrotnego przekręcenia mogę rozłożyć albo złożyć dach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z niewielkiej odległości do auta 2 lub 3 razy przycisnąć przycisk i ostatni raz długo trzymać?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie także stojąc w niewielkiej odległości od auta, raz krótko wcisnąć przycisk otwierania, następnie odczekać 2 sekundy i jeszcze raz wcisnąć i trzymać wciśnięty przycisk otwierania.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Ewentualnie także stojąc w niewielkiej odległości do auta, raz krótko wcisnąć przycisk otwoerania, następnie odczekać 2 sekundy i jeszcze raz wcisnąć i trzymać wciśnięty przycisk otwierania.

tak przerabiałem te wszystkie opcje i z tego wszystkiego tylko szyby reagują 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klucz komfortowy? Keyless?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Masz klucz komfortowy? Keyless?

mam kluczyk ze schowanym grotem, ale nie mam wersji z start/stop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz keyless to nie masz klucza komfortowego i składanie i otwieranie dachu z pilota nie będzie działało bez dodatkowego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 17:55, Muskel1 napisał(a):

Jak nie masz keyless to nie masz klucza komfortowego i składanie i otwieranie dachu z pilota nie będzie działało bez dodatkowego modułu.

dzięki bardzo za poświęcony czas i info w mojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...