Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła 1.8T AEB


Bartolomiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,na początku od razu powiem że szukałem na forum i nie znalazłem informacji które dały jednoznaczną odpowiedź na moje pytanie.

Planuje wymienić sprzęgło w A4 B5 1.8T AEB z roku 1996.W etce online rus niema również informacji dotyczących tego rocznika.

Moje pytanie jest następujące :czy w tych silnikach w tym roczniku były montowane sprzęgła dwumasowe czy jednomasowe?

Czy gdyby jednak okazało się że jest zamontowane sprzęgło dwumasowe to czy występuje w sprzedaży zestaw sprzęgła jednomasowego który bez żadnych przeróbek da się zamontowac w tym modelu silnika i roczniku.

Sprzęgło wymieniam ponieważ podczas zmiany biegów nie spadają obroty silnika ,czujnik pedałów sprzęgła i hamulca sprawne ,przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana ,silnik na wolnych obrotach pracuje prawidłowo ,jedynie po rozgrzaniu silnika występuje właśnie taki efekt że obroty nie spadają podczas zmiany biegów.Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi bo już kończą mi się możliwości a teraz właśnie planuje wymianę sprzęgła a to jest spory koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwumas. Jak się wstrzymasz z miesiąc to będę miał do sprzedania komplet sprzęgła z dwumasem od avj po przebiegu niecałych 30tys z tarczą sprzęgła od awx po 2tys km za ułamek ceny nowego. Patrząc po numerach części to są zamienne ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartolomiu napisał:

Sprzęgło wymieniam ponieważ podczas zmiany biegów nie spadają obroty silnika ,czujnik pedałów sprzęgła i hamulca sprawne ,przepustnica wyczyszczona i zaadoptowana ,silnik na wolnych obrotach pracuje prawidłowo ,jedynie po rozgrzaniu silnika występuje właśnie taki efekt że obroty nie spadają podczas zmiany biegów.Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi bo już kończą mi się możliwości a teraz właśnie planuje wymianę sprzęgła a to jest spory koszt.

Nie sądzę żeby to była wina sprzęgła patrząc po objawach. Masz w ogóle pojęcie jak zachowuje się zużyte sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,nie mam niestety 100% pewności że wina braku spadku obrotów podczas zmiany biegów to zużyte sprzęgło ale kończą mi się już możliwości wyeliminowania tej przypadłości więc zdecydowałem że wymienię sprzęgło.Sprzęgło bierze na samej górze więc i tak pewnie przyda się jego wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 22:07, przem8 napisał:

Jest dwumas. Jak się wstrzymasz z miesiąc to będę miał do sprzedania komplet sprzęgła z dwumasem od avj po przebiegu niecałych 30tys z tarczą sprzęgła od awx po 2tys km za ułamek ceny nowego. Patrząc po numerach części to są zamienne ze sobą.

Raczej założę nowe sprzęgło a według Tecdoc do mojego silnika to SACHS 2290601015. za 3 dni jadę się umówić na wymianę sprzęgła.Ale dziekuję za ofertę i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował i testował zestaw sprzęgła sztywnego BLUE PRINT ADV183069 w silniku 1.8T AEB ze skrzynią CTE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...