Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kluczyków do auta


fuzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kolega zgubił kluczyk do A4/B6, niestety, był to jedyny kluczyk jaki posiadał. Czy da się gdzieś zamówić pasujący kluczyk na podstawie numeru VIN i innych dokumentów potwierdzających własność auta? Jak do tego podejść, co z tym zrobic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się dać  tylko w ASO oczywiście. Potrzebny VIN , dowód osobisty    i   ewentualnie umowa nabycia    auta .

Podjedż do Najbliższego ASO i zapytaj.

Niech dorobi od razu dwa   a jeden zawsze w domu .

 

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba prostszą sprawą by było kupić używany kluczyk i dopisać go do MK i imo, a grot dorobić w warsztacie gdzie dorabiają kluczyki - wyciągnąć wkładkę z zamka bądź stacyjkę i dorobić do niej kluczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak każde rozwiązanie nie będzie tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się na jakiej zasadzie to działa, ale jak szukałem gdzie dorobić ostatnio kluczyk, to w pakiecie usług często była również opcja dorabiania przy zgubionych wszystkich kluczykach. 

Być może tak jak kolega wyżej pisze, że wyciąga się wkładkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tanio nie bedzie , tak czy siak. Niestety za błędy trzeba płacić, . Powinien od razu po zakupie dorobić zapasowy kluczyk , który ZAWSZE powinien leżeć w domu. Dorobienie zapasowego to grosze a teraz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO będzie drogo i trochę czasu może minąć nim dorobią kluczyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze przerabialem ten temat to opowiem co i jak. Moj przyklad to klucz do a4 b7.

W ASO jest mozliwosc zamowienia calego pilota z grotem na podstawie VIN. Gorzej jak nie masz pewnosci czy nikt wczesniej nie zmienial stacyjki i wkladek w zamkach. Koszt zamowienia klucza to 839zł. Czas oczekwiania na odbior klucza to w moim przypadku 5 dni. Niestety to nie jedyne koszta (chyba ze znasz pin immo i sam zaprogramujesz sobie nowy klucz). U mnie dzieki temu ze mialem juz odebrany nowy klucz to moglem otworzyc auto ale wiadomo ze nie moglem go odpalic przez immo. Musialem wezwac lawete i zawiezc do ASO. Tam kolejne koszta zwiazane z kodowanie immo- nie moge znalezc faktury za ta usluge ale bylo to cos ok 230-250zl.

Oczywiscie zgubiony klucz znalazl sie kilka godzin po powrocie z ASO z zakodowanym nowym kluczem :D Niestety nim juz nie odpale auta bo jest wykodowany z immo wiec przydaloby sie jechac znow do ASO na zakodowanie go. Niestety nie znam swojego pinu Immo bo tak to moglbym go sam dopisac VCDSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0tdi jest immo4 i nawet znając pin nie dodasz kluczyka vcdsem 

Ja bym kupił komplet kluczyków z  wkładkami i stacyjką i wymienił , potem nowe pestki immo i jazda ;) chyba wyjdzie najtaniej jeżeli sam trochę potrafisz podłubać 

No chyba że masz auto zamknięte na amen....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Banan napisał:

W 2.0tdi jest immo4 i nawet znając pin nie dodasz kluczyka vcdsem

a jak spraw wygląda w  b6? bo mam jeden a chciałbym sobie dorobić drugi tak profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo3 czyli mając pin bez problemu dodasz kluczyki vcdsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Banan napisał:

Immo3 czyli mając pin bez problemu dodasz kluczyki vcdsem

Z Edc15 niekoniecznie ?  me7.x nie opierają się za to.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to teraz dalej nic nie wiem :P bo jeden mówi że tak a drugi że nie ale spróbują jak dorwę kluczyk i dorobię grot - i albo się uda albo nie he.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Z Edc15 niekoniecznie ?  me7.x nie opierają się za to.

Ja pisałem o dodaniu kluczyka a nie wymianie licznika :wink:

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Banan napisał:

Ja pisałem o dodaniu kluczyka a nie wymianie licznika :wink:

Ano racja,tutaj ecu nie ma nic do gadania. Za długo w pracy siedzę i nie zawsze dociera poprawnie do mnie to co czytam ?  

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...