Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o opinie, stare rotory na nowej A5 19" 9J ET33


dazwid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem ostatnio komplet rotorów do swojej A5 z myślą, że fajnie będą się komponować z białym samochodem, ale jak je założyłem to mam mieszanie odczucia. Podobają mi się, ale nie jestem zbytnio zachwycony w porównaniu z oryginalnymi 19" które miałem na aucie. Piszcie proszę co sądzicie? 

19" S-line 8.5J ET32

ory.jpg

ori.jpg

 

Rotor 19" 9J ET33

rota.jpg

a5 rot1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 19 w a5 szału nie zrobi, tu minimum 20 cali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako miłośnik ROTORA muszę powiedzieć że ROTOR z B8 nie pasuje i pasować nie będzie do budy B9

Inne kształty, inny design ostrzejsze linie wg mnie powodują że to koło gryzie sie z tym autem

Tak samo jest w drugą strone

Posiadam koła wzór rs5 b9 21cali które przecudnie wyglądały na A5 B9 natomiast na moim A5 B8 totalnie nie pasowały i gryzły się z linią auta (obecnie będę je sprzedawał)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szafa napisał:

Niestety 19 w a5 szału nie zrobi, tu minimum 20 cali :D

To prawda.... Najchętniej wrzuciłbym 20 cali + sprężyny żeby jeszcze kilka mm w dół poszła, ale za bardzo cenie sobie komfort jazdy :D 

 

20 minut temu, miron78 napisał:

jako miłośnik ROTORA muszę powiedzieć że ROTOR z B8 nie pasuje i pasować nie będzie do budy B9

Inne kształty, inny design ostrzejsze linie wg mnie powodują że to koło gryzie sie z tym autem

Może i racja. Jak założyłem koła na samochód to wydawało mi się, że wygląda na starszy. Pewnie gdyby nie to, że wiem, że te koła były w starszej generacji Audi i nie miałbym tego obrazka w pamięci to wyglądałyby dla mnie lepiej.

Widziałem starszą A7 na tych samych kołach dziś i wyglądała dla mnie świetnie, a spojrzałem się na moją Audi i myślę sobie no nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz felg podobnych do rotorów muszę się zgodzić z Mironem. Mimo, że różnice w stylistyce aut są niewielkie, ale detale robią różnice. Myślę, że dobra 19: może wyglądać całkiem spoko przy dobrym zwieszeniu i dobrze dobranym ET. Problem z fabrycznymi jest taki, że one są mocno schowane. W Twoim przypadku 9J et 33 już trochę poprawa sprawę. Poza tym widzę, że robiłeś zdjęcia kiedy była słaba pogoda. Zobaczmy jak to wygląda w słońcu, może zmienisz zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, A5Radek napisał:

Jako posiadacz felg podobnych do rotorów muszę się zgodzić z Mironem. Mimo, że różnice w stylistyce aut są niewielkie, ale detale robią różnice. Myślę, że dobra 19: może wyglądać całkiem spoko przy dobrym zwieszeniu i dobrze dobranym ET. Problem z fabrycznymi jest taki, że one są mocno schowane. W Twoim przypadku 9J et 33 już trochę poprawa sprawę. 

Na obu kompletach kół mam założone również dystanse z przodu 10mm i z tyłu 15mm o ile pamięć mnie nie myli. 

Również oryginalne felgi wydają się być dla mnie większe na żywo ze względu na stylistykę.

Niepotrzebnie kombinowałem, chciałem dobrze a wyszło jak zwykle... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście trochę nie pasują, ale oczywiście Twój wybór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...