Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie macie zużycie oleju w A4 B8 2.0TDI CGLC?


ddaz67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z problemem nadmiernego zużycia oleju w moim A4 allroad z 2014 z silnikiem CGLC 177. Auto zakupiłem z przebiegiem 96.000km około rok temu. Jestem drugim właścicielem ,przebieg w 100% potwierdzony. Silnik zużywa około litr oleju na 2k km. DPF sprawny, turbo suche i bez luzów, intercooler suchy, odma sprawna i silnik bez wycieków. Żadne triki z marka oleju nie przynoszą rezultatu .Zużycie na tym samym poziomie Castrol ,Valvoline;Motul. Pozostają więc tylko  pierścienie lub uszczelniacze zaworowe. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się remont silnika przy tak małym przebiegu i chyba oleje temat. Pytanie do uzykownikow ww. silnika. Czy  mieliście  podobny problem i poradziliście sobie ze zużyciem oleju? Na forum jest kilka wpisów na temat problemu ze znikającym olejem w CGLC niestety wszystkie się urywają.Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ddaz67 napisał:

Witam. Borykam się z problemem nadmiernego zużycia oleju w moim A4 allroad z 2014 z silnikiem CGLC 177. Auto zakupiłem z przebiegiem 96.000km około rok temu. Jestem drugim właścicielem ,przebieg w 100% potwierdzony. Silnik zużywa około litr oleju na 2k km. DPF sprawny, turbo suche i bez luzów, intercooler suchy, odma sprawna i silnik bez wycieków. Żadne triki z marka oleju nie przynoszą rezultatu .Zużycie na tym samym poziomie Castrol ,Valvoline;Motul. Pozostają więc tylko  pierścienie lub uszczelniacze zaworowe. Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się remont silnika przy tak małym przebiegu i chyba oleje temat. Pytanie do uzykownikow ww. silnika. Czy  mieliście  podobny problem i poradziliście sobie ze zużyciem oleju? Na forum jest kilka wpisów na temat problemu ze znikającym olejem w CGLC niestety wszystkie się urywają.Pozdrawiam

sucho w dolocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

sucho w dolocie ?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj płukanki, mogą być pierścienie zapieczone jak w tfsi 

ostatecznie remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś przegrzał silnik wcześniej, przy tym przebiegu nie powinno być takich problemów, co ile km wypala się dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RALF76 napisał:

może ktoś przegrzał silnik wcześniej, przy tym przebiegu nie powinno być takich problemów, co ile km wypala się dpf?

w przegrzanie raczej wątpię a wypala się średnio co 300 km ,ostatnio tylko jazda miejska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ddaz67 napisał:

w przegrzanie raczej wątpię a wypala się średnio co 300 km ,ostatnio tylko jazda miejska

 

dosyć często, u mnie 500-600km, sprawdź poziom zapełnienia dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RALF76 napisał:

dosyć często, u mnie 500-600km, sprawdź poziom zapełnienia dpf

Parametry DPF-u są ok. Latam głównie po mieście z niedogrzanym silnikiem więc zapełnia się szybciej, Zużycie oleju również wpływa niekorzystnie na ilość sadzy. Latem wypala jak twój.

Jutro zajrzę jeszcze raz do intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kamera intercooler  od strony turbiny i jest mokry od oleju. Wymienię  dmuchawkę i będę testował

Edytowane przez ddaz67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RALF76 napisał:

dużo tego oleju?

Ciężko stwierdzić bez demontażu. Intercooler jest wewnątrz cały mokry, miejscami wiszą krople oleju.Konstrukcja nie pozwala zerknąć kamera na dno coolera.Jest szansa ze turbo pompuje olej mimo braku luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ddaz67 napisał:

Ciężko stwierdzić bez demontażu. Intercooler jest wewnątrz cały mokry, miejscami wiszą krople oleju.Konstrukcja nie pozwala zerknąć kamera na dno coolera.Jest szansa ze turbo pompuje olej mimo braku luzów.

Trochę oleju to zawszę będzie w dolocie, spróbuj zdjąć wąż przy intercoolerze i zobacz czy się wyleje olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czarek76 napisał:

Trochę oleju to zawszę będzie w dolocie, spróbuj zdjąć wąż przy intercoolerze i zobacz czy się wyleje olej.

Hej.Olej się nie wyleje z węża bo konstrukcja na to nie pozwala.Oba węże idą praktycznie pionowo w dół bez żadnych zagłębień w których mógłby się zbierać olej. Zauważyłem natomiast smugi od spływającego oleju na ściankach przewodu z turbo do intercoolera. Według mnie uszczelnienie turbiny puszcza olej.Jedynym wyjściem żeby się upewnić jest demontaż intercoolera i zlanie z niego oleju.  Zamówiłem już turbinę więc wkrótce to ogarnę i się przekonam.

724145400.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ddaz67 napisał:

Zamówiłem już turbinę więc wkrótce to ogarnę i się przekonam

daj znać jaki efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RALF76 napisał:

daj znać jaki efekt

Dam znać.  Jestem przekonany ze to jednak turbina klęka . Przegonilem furę dość mocno dzisiaj. Po zdemontowaniu węża przy przepustnicy okazało się ze jest w nim pełno oleju. Można go było zgarniać ze ścianek paluchem.Dwa tygodnie temu dolalem litr oleju do maksimum, dzisiaj jest już pół stanu a przejechałem 500km. Odstawiam wóz na 2 tygodnie bo strach jeździć. Kto wie ile się oliwy nazbierało w inercoolerze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podesłać numer uszczelki pomiędzy kolektor a turbinę ? Nigdzie nie mogę znaleść.

WAUZZZ8K2FA058229

 

 

636145650.png

751253150.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma uszczelki, no chyba ze sie mylę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dev napisał:

tam nie ma uszczelki, no chyba ze sie mylę.....

Trochę dziwne . Będę demontował to się zobaczy. W razie gdyby faktycznie nie było uszczelki smarować czymś?

818987-5001S003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...