Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria Maglownicy


SkoruZz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 B8 Avant 2.0 TDI 2012 rok ostatnio padła mi całkowicie maglownica i poszukuje nowej, problem polega na tym, że posiadam tylko i wyłącznie numer samej części maglownicy, a całej elektroniki numerów nie mam (z niewiadomych mi przyczyn są zeszlifowane...) i teraz pytanie, czy numer ten na zakupionej kolejnej części musi być taki sam koniecznie czy może się różnić tym, że na końcu będzie literka np. A

158793059_456343825796906_2557903267596151074_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy całowicie padła?

Numer sterownika odczytach np. VCDSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką maglownicę posiadasz to wiem. Nadal nie rozumiem, jak sie spaliła. Jakie są objawy, nastąpiło zwarcie czy cos innego. 

Skąd wiesz ze podłaczenie innego magla nie spowoduje tego samego efektu. Niestety z Twojej relacji nie mozna nic wywnioskować.

A jaką miałeś najłatwiej zadzwonić do ASO i po Vinie sprawdzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica przy skręcaniu zaczeła wydawać taki dzwięk jakby szorowania, po 2 dniach pojawiła się kontrolka "Awaria układu kierowniczego. Można jechać dalej." to było jakoś w piątek. Przez weekend auto nie było ruszane do mechanika tez podjechać nie miałem jak. W poniedziałek na trasie wyskoczyła "Awaria układu kierowniczego. Zatrzymaj pojazd." kierownice mi zablokowało całkowicie, auto odstawiłem do sprawdzonego mechanika, który dał mi diagnoze taką, że elektronika cała padła. Nie mam pojęcia co dokładnie to spowodowało. A szukam całego magla wraz ze sterownikami. Byłem tez w InterCarsie gdzie mi podali numer katalogowy maglownicy, ale jest dostępność tylko w ASO. I właśnie byłem ciekawy czy po numerze VIN jestem w stanie się dowiedzieć jakie dokładnie oznaczenia powinny być elektryki magla, chodzi mi o te 2 zestawy numerów zaczynających sie od 8K0, 8K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy zablokowało całkowicie ( nie ma wspomagania) czy jest zablokowana mechanicznie. Czy można połączyć sie ze sterownikiem, one sa bardzo wrażliwe, było uderzenie w koło.

Możliwe ze jeśli tylko nie ma wspomagania jest sterownik do flashowania. Ale widzę ze Twój mechanik chyba nie miał za bardzo do czynienia z takimi maglami.

ASO poda Ci oznaczenie z najnowszym numerem, a numery sie zmianiały/zastępowywały średnio co pół roku. 

Podstawa to czy jakiś kabel diagnostyczny może sie połączyć ze sterownikiem, jak tak to będziesz miał numer, ja obstawiam ze powinien sie połączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam podobny problem przy czym u mnie woda dostała się do wtyczek zasilających elektronikę wspomagania, dzisiaj będzie podjęta próba zflaschowania tego także czekam na wynik... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...