Jump to content

Recommended Posts

@kamil-vag

robilem dzis z ciekawosci logi EGR w basic setings i auto mi dwa razy zgaslo na EGR ON 

dopiero za 3 razem udalo mi sie zrobic loga ale silnikime w pozycji EGR ON starsznie rzucalo

zerknij na log z 11 kwietnia

https://log.tunezilla.com/chart/472514#H8KLCADCg1RzYAIDTcKOQQrDgzAMBMO/wqLCswUNw7Q3w4YHwrUWwq4gwrHCgsKswoTCtMKvwq8TQ8OpdUbDgypGMF50Z8OMw6TDlMOYIcOcw4LClELChMKnLg/CqcKMw4V0W1vDhwPDjmrDssOhw7MKClc2csKGYcOqw47DpsOowooHw5IhZzEaw4oZw58/BCbDpcOlV8OSw5fDvkTDrMKrMF3CgjbDl8K2w44ywp7CucKnw7QFGxYmHsKmAAAA

@kamil-vag

za pierwszym razem nie 

za drugim razem tak (przejechalem kolo 8km i zrobilem loga)

Edited by kubabkb

@kamil-vag wymienilem przypływke na nowa Bosh , ale nic to nie dalo, dalej szarpie silnikiem w BS03 podczas testu EGR.

jutro przyjdzie n18, moze to on pwoduje te problemy

masz jeszcze jakis pomysl Kamil?

Nie czepiaj się tego... Twój MAF był ok, nie wiem po co w ogóle go podmieniałes, skąd taki pomysł? masz problem z geo turbiny, daj spokój z tym bs003... N18 też pewnie niepotrzebnie wymienisz, 003 żeby dobrze wyszedł to musi być rozgrzany motor... 

Jeżeli chodzi o czyszczenie turbo i będziesz to robił sam to kwestia kupienia preparatu dobrego do czyszczenia typu nafta/zmywacz do hamulców no i uszczelki z tego co mi się wydaje są to dwie uszczelki jedna od wirnika i druga od wydechu (jedna jest trójkątna a druga taka przedłużona)

Jak to robić to raz a porządnie, odkręcić kolektor wydechowy, dolotowy, poczyścić co się da z nagaru, czyli wymienić obie uszczelki od kolektorów, do tego do turbiny uszczelka od spływu oleju, od EGRa dwie, od połączenia wydechu z turbo. Sama turbina z kolektorem jest ori bez uszczelki, można tak skręcić, można dać też uszczelkę... 

15 minut temu, kamil-vag napisał:

Jak to robić to raz a porządnie, odkręcić kolektor wydechowy, dolotowy, poczyścić co się da z nagaru, czyli wymienić obie uszczelki od kolektorów, do tego do turbiny uszczelka od spływu oleju, od EGRa dwie, od połączenia wydechu z turbo. Sama turbina z kolektorem jest ori bez uszczelki, można tak skręcić, można dać też uszczelkę... 

dokładnie. Dobrym preparatem do czyszczenia kolektora z nagaru jest preparat do czyszczenia kominków.

@kamil-vag myślisz że jest sens czyszczenia elektrycznego EGR'a? Bo mam u siebie i nie wiem czy się za to zabierać.

Edited by fang
1 godzinę temu, fang napisał:

myślisz że jest sens czyszczenia elektrycznego EGR'a?

Myślę, że tak, może jeszcze bardziej wskazane profilaktyczne niż w zwykłym podciśnieniowym, tylko tu uwaga, do EGRa nie polecam stosować mocnej chemii, bo ta sprawia że oringi robią się twarde jak plastik i zaczynają przepuszczać olej... 

Teraz, kamil-vag napisał:

Myślę, że tak, może jeszcze bardziej wskazane profilaktyczne niż w zwykłym podciśnieniowym, tylko tu uwaga, do EGRa nie polecam stosować mocnej chemii, bo ta sprawia że oringi robią się twarde jak plastik i zaczynają przepuszczać olej... 

czyli zwykła benzyna ekstrakcyjną albo nitro ta?

dzis doszedl mi zaworek N18 i n239

wymienilem zaworek N18 i auto zaczelo juz  normalnie przyspieszac , nie ma zamulen z niskich obrotow , odzyskalo wigor z niskich obrotow.  uspokoilo sie tez rzucanie silnikem podczas gaszenia auta(rzucanie jest naprawde minimalne).

Zaworka N239 nie wymienilem chociaz zamowilem po numerze oryginalu i nie pasowala wtyczka( dziwna sprawa) 

Logi po wymianie N18 zrobie w wolnej chwili.