Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik kupić?


blancikdg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić A4 B8. I mam kilka pytań do was odnośnie silnika. Powiedzcie mi jakie oznaczenia mają silniki po lifcie? Czyli te teoretycznie poprawione? Wiem że lift wszedł w 2011r ale nie koniecznie na początku tek że są na pewno też z 2011 te gorszej jakości silniki.. i jak je rozpoznać? Wyczytałem trochę że jeśli te starsze generację (2gen) z przed liftu miały wymienione tłoki, pierścienie itd. i napinacz to w sumie można takie kupić bo już teoretycznie jest po problemie? Co myślicie? Ogólnie myślę nad 1,8 tfsi lub 2,0 tfsi ale nie chcę się wpakować w minę. Dzięki ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijało się już kilka razy info, ze w tych niby poprawionych również występuje problem olejowy. Chcesz szczegółowych informacji o tfsi to pytaj użytkownika @kixi4, który zajmuje się remontami tych jednostek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. poprawione silniki też mają skłonności do brania oleju, z tym że w późniejszym okresie tj. >150kkm. Poniżej zestawienie silników które niegdyś wstawiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście czytałem dużo starych informacji tak że nie jestem na bieżąco ? ale dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kupić TFSI z silnikiem do remontu (olej) dołożyć te 10-15 tyś zrobić na tip - top wszystkie bolączki i cieszyć się z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja właśnie tak zrobiłem jak piszesz, tzn. kupiłem w korzystnej cenie B8,5 1.8 TFSI z 2012 r., wstawiłem do kolegi @kixi4 (gorąco polecam) i załatwiłem problem poboru oleju + parę innych rzeczy. Teraz jestem pewien co jest zrobione, przez kogo i kiedy zostało wymienione. Remont był we wrześniu i problem poboru nie istnieje.

Drugą opcją jest zakup auta od jakiegoś użytkownika forum (a nie tylko sprzedającego samochód). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...