Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr stożkowy do 1.8T AVJ


adriano9405

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym  wstawić filtr typu grzybek od FMIC raczej byle czego nie powinni sprzedać i teraz pytanie:

czy muszę wstawiać od razu sztywny TIP czy mogę mieć na ori dolocie go założone ? 

To jest filtr suchy czy mokry ? 

Czy coś może jeszcze ucierpieć oprócz mapsensora? 

Czy ma ktoś coś innego godnego polecenia? 

Audi na turbinie garrett, większych wtryskach i wystrojona na około 220KM takie info dostałem ale nie sprawdzałem jeszcze na hamowni. 

Screenshot_2021-03-20-23-37-46-975_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci to? seryjny filtr w serii puszcze ogarnia grubo ponad 300 koni ;)
nie MAP, a MAF moze dostac po d*pie + turbo i motor od zasysania syfu/olejku jesli bedzie nieumiejetnie eksploatowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DivaynEays napisał:

Po co Ci to? seryjny filtr w serii puszcze ogarnia grubo ponad 300 koni ;)
nie MAP, a MAF moze dostac po d*pie + turbo i motor od zasysania syfu/olejku jesli bedzie nieumiejetnie eksploatowany

Głównie chodzi o ten efekt dźwiękowy, jeżeli filtr jest suchy to nie będzie problemu z żadnym olejkiem w turbo czy na MAF 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też po jakich drogach jeżdzidz ? Jeśli dojazdówka do domu np. to szuter lub w pobliżu coś budują to miej świadomość ,  że dużo syfu zostanie zassane. Sportowe filtry mają większą przepuszczalność w celu zmniejszenia oporów powietrza podczas zasysania go do silnika a co za tym idzie nie filtrują tak dokładnie jak OEMowe.

Na pewno poprawi się reakcja na gaz bardzo minimalnie ,bedzie nieco głośniejszy silnik. Po za tym filtr musi być oddzielony przegrodą termiczną w komorze silnika aby zasysał chłodne powietrze jej brak spowoduje pogorszenie osiągów w stosunku do serii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...