Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 95, 98, V-power- czy naprawde różnica?


cayenne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak uważacie,czy jest róznica pomiędzy tymi rodzajami paliwa? Jeśli tak to jaka?

Tankuje zawsze na Shellu..na V-Power przejezdzam o okolo 50-80km wiecej na pelnym baku niz na zwyklej 95.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem przez 3 miesiace na BP ultimate i niestety nie moge powiedziec zeby palil mniej niz na zwyklej, fakt ze wydawal sie byc bardziej zrywny.

wczoraj w londynie na stacji BP widzialem benzyne 102 oktany!!! cena F 2.65 za litr (zwykla bezolowioowa to ok F0.90). chyba leje sie to od Ferrari i podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest pomiędzy wszystkimi trzema. Ale nie w seryjnej motorowni :wink: Może jeśli zalejesz 95 do silnika pod 98 oktanów to spadnie moc. I jeśli będziesz to nadrabiał prawą nogą to w sumie może spalić więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tankowalem V-power Racing 99+, w moim odczuciu silnik pracowal odrobine ciszej, nie telepal tak buda na wyzszych obrotach i duzo przyjemniej hamowalo sie silnikiem (wkrecal sie bardziej 'gladko' i szybciej :) ). to sa moje subiektywne odczucia, kilka bakow przejezdzilem a porownanie mam do 95 ze Statoila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tankowalem V-power Racing 99+, w moim odczuciu silnik pracowal odrobine ciszej

To właśnie sa podstawowe zalety tego paliwa, wyższa liczba oktanowa która nie jest odpowiedzialna za moc a za pracę silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie,tankuje na schellu v-power i czuje duza roznice,jak dodaje gazu to centralnie mi sie maska podnosi,hehe.Fakt ,ze tankuje w Norwegii moze zmieniac duzo.

Podobno w Polsce vpower schella jest robiony na zamowienie przez orlen,bo zwykla jest ta sama co na leje orlen.

Oczywiscie to tylko moja opinia :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze all time na 98. Jak raz zalalem 95 to mialem wrazenie ze jezdzi jakos mulowato;/ Wszystko tez zależy od stacji.

hehe dokładnie u nas co stacja to inne paliwo. Ja zawsze tankuje na bp, ale jak naleje u naszych zachodnich sąsiadów to robie więcej kilometrów... dlaczego?? Chyba odpowiedzieć może sobie każdy sam :biggrin: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...