Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd spalonej żarówki


Kimas97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. 

 

Kilka dni temu po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyskoczyła mi na fis żarówka i błąd ,, rear right turn signal '' sprawdziłem światła, kierunkowskazy wszystko działa. 

Co Ciekawe błąd nie wyskakuje zawsze a jak świeci na fis to po chwili sam znika i po temacie. Podejrzewam zabrudzoną kostkę, styki. Spotkał się ktoś z taką sytuacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to zdarza w oświetleniu tablicy rejestracyjnej.  Żarówka świeci a wywala błąd. Linia can to bardzo czułe ustrojstwo wystarczy chwilowy brak styku i wywala błąd. Oczyść styli żarówki, ewentualnie kostki. Możesz to psiknąć jakimś kontaktem i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewałem, że to albo kostka, albo styki. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie nie ma nic wspólnego z szyną can, nie jest ono przez nią diagnozowane (poza skrętnymi bixami w B7, bo funkcja skrętu jest sterowana po szynie can) :wink:. Diagnoza odbywa się na zasadzie obliczania rezystancji i poboru prądu. Jeżeli gdzieś w instalacji masz słaby styk, wzrasta prąd przejścia i co za tym idzie rezystancja. MCE interpretuje to jako spaloną żarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 11:57, Kimas97 napisał:

Kilka dni temu po przekręceniu kluczyka w stacyjce wyskoczyła mi na fis żarówka i błąd ,, rear right turn signal '' sprawdziłem światła, kierunkowskazy wszystko działa

Wyciągnij prawą tylną lampę. Z tyłu jest kostka, bodajże czarnego koloru. Ostrożnie wyciągnij. Obejrzyj. Prawdopodobnie jeden ze styków, krańcowy, będzie spuchnięty i  będzie wyglądał jak by był obtopiony wokół. Do tego powinieneś zwrócić uwagę na fakt, że twój kierunkowskaz prawy, tylny, świeci nieco ciemniej niż zazwyczaj. Jest to spowodowane zwiększeniem się rezystancji uszkodzonego styku w opisanej kostce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...