Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe cewki 1.8T


wicia1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje cewki będą za nie długo do wymiany i teraz pytanie. Audi a4 b6 kod silnika AVJ 2001/2002.

Czy brać te czerwone cewki z NGK CEWKA NGK U5014 48041 chodź nie mogę znaleźć czy one faktycznie podejdą i co one faktycznie dają większą iskrę ?

Czy po prostu brać takie jak mają być po vinie ?

Jeśli miał ktoś styczność proszę o opinie.

ngk cewka czarna.png

ngk cewka czerwona.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DivaynEays napisał:

kup beru zse051

Czym różnią się od dedykowanych ZSE043?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, R4xx napisał:

Czym różnią się od dedykowanych ZSE043?

Zywotniejsze, lepsza iskre daja + za***iste czerwone +5 koni :D

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DivaynEays napisał:

daja + za***iste czerwone +5 koni :D

Przekonałeś mnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.Ja mam 2 cewki Beru zse 061 były juz jak kupiłem auto chyba nie są katalogowo do 1.8t czy wplywa to w jakiś sposób na auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kali 4444 napisał:

Dołączę się do tematu.Ja mam 2 cewki Beru zse 061 były juz jak kupiłem auto chyba nie są katalogowo do 1.8t czy wplywa to w jakiś sposób na auto ?

Najlepiej żeby wszystkie były takie same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm zadnych objawow wypadania zaplonu itp niema katologowo wychodzi ze mam 2 cewki przystosowane do silnika 4.2 od s4 quattro niewiem czy tak m oze byc co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie....

Cewka jak i inne części mają być dedykowane do danego silnika.

Jakby nie miało to znaczenia to byłyby jedne do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to czy sa jakies negatywne skutki dla auta ze sa 2 cewki od silnika 4.2 od s4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co chcesz usłyszeć, 100% opinię?

Takiej Ci nie dam, bo jak mam to zweryfikować....

Faktem jest, że cewki nie masz dedykowane do swojego silnika i nad tym bym się pochylił, a zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że jak chodzi równo, nie wyrzuca na skanerze błędu o wypadaniu zapłonów. To jest wsio okej. A zrobisz jak uważasz. Ale to koniecznie sprawdź. Nie popadajmy w paranoję. Myślę że niedziałająca cewka robi złą robotę tylko, a taka co działa niby co miałaby zrobić.. Ale to do elektromechanika z tym albo elektryka samochodowego z prośbą o opinię podjedź. Wróżenie tutaj to jak z fusów wróżenie ezoteriusza maximusa na Polsacie po 24 godzinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anelson napisał:

A mi się wydaje że jak chodzi równo, nie wyrzuca na skanerze błędu o wypadaniu zapłonów. To jest wsio okej. A zrobisz jak uważasz. Ale to koniecznie sprawdź. Nie popadajmy w paranoję. Myślę że niedziałająca cewka robi złą robotę tylko, a taka co działa niby co miałaby zrobić.. Ale to do elektromechanika z tym albo elektryka samochodowego z prośbą o opinię podjedź. Wróżenie tutaj to jak z fusów wróżenie ezoteriusza maximusa na Polsacie po 24 godzinie. :)

I taka odpowiedź mniej więcej chciałem przeczytać. Nie dzieje się nic złego zadnych wypada zapłonow niema i pomyślałem że po co wymieniać dobre cewki na nowe jeśli działają oczywiście pojadę do elektryka samochodowego i upewnię się w 100%.Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kali 4444 napisał:

I taka odpowiedź mniej więcej chciałem przeczytać. Nie dzieje się nic złego zadnych wypada zapłonow niema i pomyślałem że po co wymieniać dobre cewki na nowe jeśli działają oczywiście pojadę do elektryka samochodowego i upewnię się w 100%.Dzięki za odpowiedź.

Co Ci ten elektryk powie? Jeździć, obserwować.

Męczy Cię to, że cewki masz różne, niededykowane to wymień komplet i z głowy. Cewki to też elementy eksploatacyjne. Zwłaszcza, że nie mówimy tu o stosunkowo dużych kwotach. 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na Czerwone Beru zse051 I autko śmiga wydaję mi się że dosyć je ożywiło :) Silnik ładnie równo chodzi można całkiem śmiało zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...