Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zawor N75


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec moja niunia załapała chorobę polega na tym ze przy 3k obrotów na 4 biegu odcina jakby moc (tak jakbym zdjął nogę z gazu). Czytałem dużo na ten temat i myślałem ze to zaworek N75 lecz mechanik twierdzi ze to taki oto zawór.. Czy ma racje ?

2344d1891d2e76b5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nazwij poprawnie temat, a po drugie, tak to jest N75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest do AFN czyli sterowany podcisnieniowo a u nas w 1Z jest nadcisnieniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedz satysfakcjonuje mnie wystarczająco :a4fan:

[ Dodano: 03-04-2007, 22:01 ]

podepnę sie pod ten temat: n75 wymieniony i autko chodzi dobrze na obrotach. Ale mam problem do moja audiczka bardzo słabo ciągnie na każdym biegu poniżej 2500 obrotów. Z dwójki jest najgorzej bo zbiera sie katastrofalnie wolno. Komp nic nie wykazuje. Mechanik sam mi powiedział ze coś jest nie tak bo za słabo idzie póki turbina nie zacznie pompować mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moja niunia załapała chorobę polega na tym ze przy 3k obrotów na 4 biegu odcina jakby moc

ja też mam taki problem, który mi nie daje spokoju...

czy wymiana N75 pomoże????? czy to jest wina tego zaworka???

mechanik powiedzial mi, ze musze wymienic czujnik cieśnienia doładowania znajdujacy sie w ECU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sporadycznie dokładnie to samo 3.2krpm i odcian moc na IV biegu.

Podejrzewam przeładowanie i notlauf z powodu N75 - nie zawsze się tak dzieje, ale już 2 razy dokładnie przy takim scenariuszu.

A jednocześnie na II przy depnięciu z 2krpm potrafi dymić czyli niedoładowuje.

N75 juz zamówiony jak wymienię zobaczę co się zmieni, jak będe miał okazję to kabel pozyczę i pomierzę z nowym - zobaczę czy coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 juz zamówiony jak wymienię zobaczę co się zmieni

jak wymienisz, to daj znać czy jest poprawa...

ja musze pożyczyć od kogoś sprawne N75 i załozyć do swojego i zobacze czy bedzie poprawa,

o wynikach, oczywiści napisze... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba, u mnie jest dokładnie to samo.. Poza tym raz działa a raz nie.. W sumie prawie się przyzwyczaiłem ;-)

malusie OT: witam ziomka !

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gdzie znajduje się N 75 w silniku 2.5 tdi v6 AKN :question: Czy różni się znacznie od przedstawionego na zdjęciu w pierwszym poście :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez muszę zmienić...

U Dilera Audi w Białymstoku oryginalny zawór do 1Z kosztuje 168 zł.... czy to duzo :question::question::question: sam nie wiem bo tylko w jednym miejscu w Białymstoku takie coś dostanę :biggrin: :biggrin: do tego na zamówienie...az z Poznania :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez muszę zmienić...

U Dilera Audi w Białymstoku oryginalny zawór do 1Z kosztuje 168 zł.... czy to duzo :question::question::question:

nie ... to jest normalna cena ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem efekt żaby.

Mechanior podpial pod kompa i od razu powiedzial, ze trzeba ten zaworek wymienic. Wymiana trwala ok 1,5h. Koszt zaworka 170zl, robocizna 30zl, podpiecie pod kompa 40zl. To koszty we Wrocku.

Co do przewodow to wygladaja masakrycznie. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dzis u Diulera Audi w Białym..cza soczekiwania to... koło miesiąca napewno :eek: :eek: :eek:

ktoś z Białegostojku zamówił juz tą zcęsć.....i juz miesiac minął i jeszcze nie mają :confused:

do tego niby z Niemiec musza ją sciągać,....bo w magazynie głownym w Poznaniu nie ma tej części :confused: :confused: :confused:

albo w kulki lecą..albo olewają klienta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NorZad patologia :eek: nie no ciezko uwierzyc ja czekalem 1dzien bo nie chcialo mi sie jechac na 2 koniec miasta i wylacznie dlatego :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Wrocku się czeka min 3 tygoodnie - tak samo sprowadząją od producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...