Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krótki zasięg świateł w nocy


Damian1354

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim , od kilku dni jestem posiadaczem audi a4 avant 2.0 ultra sport s-tronik 2017 . 
Problem polega na tym ze mam krótki zasieg świateł nocnych krótkich tez nie wiem czy są to ledy czy xenon . Nie ma spryskiwaczy ma soczewkę , nie ma auto regulacji a jak się zapalają to nie ma charakterystycznego włączenia jak przy xenonach . Jest możliwa regulacja tych świateł ? Już dwa razy nie widziałem zakrętu i bym się wpieprzyl na pobocze 

C025FEAF-9864-4F8A-86CC-9C6A852162AE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz xenon d5s,dlatego nie masz spryskiwaczy bo moc tych xenonów jest mniejsza niż poprzednich generacji i nie jest wymagany system mycia lamp. Lampy oczywiście się ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie podjedż pan do pierwszego lepszego diagnosty niech  sprawdzi ustawienie.   :guma:

Po za tym na focie / jeśli jest twoje / jest auto dla angoli a tam są inne lampy?

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to auto które jest na zdjęciu jest moje . To dlaczego nie ma samo poziomowania skoro to xenon ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Damian1354 napisał:

Tak to auto które jest na zdjęciu jest moje . To dlaczego nie ma samo poziomowania skoro to xenon ? 

Gdy strumień świetlny jest niższy od 2000 lumenów nie jest wymagany system samo poziomowania i spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank nie ma samo poziomowania , soczewki się nie ruszają przy włączeniu świateł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy z ksenonem pomimo tego, że nie mają spryskiwaczy, wyposażone są w samopoziom. Najwidoczniej coś nie działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Damian1354 napisał:

Na bank nie ma samo poziomowania , soczewki się nie ruszają przy włączeniu świateł 

Soczewki poziomują się przy uruchomieniu silnika więc jak miałeś zgaszone światła i najpierw uruchomiłeś silnik i dopiero później włączyłeś światła to nie zaobserwujesz tego. Ustaw włącznik świateł na "auto" i gdy na zewnątrz będzie wystarczająco ciemno, by czujnik światła zadecydował załączyć światła, odpal silnik i zobaczysz. Altetnatywnie poproś drugą osobę, by odpaliła auto (w dzień) a Ty stań przed autem i obserwuj soszewkę to zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jest tutaj system samo poziomowania czy nie bo już zgłupłem , z tego co wyczytałem na forum to nie ma bo po niżej 2000lm nie montuje się tego systemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. 

Nie masz tylko spryskiwaczy. 

Wymogi europejskie mówią, że pojazdy wyposażone w źródło światła do 2000 lm nie muszą mieć samopoziomu ani spryskiwaczy. Pomimo wszystko Audi montuje nadal samopoziom ale bez spryskiwaczy. Zrób tak jak pisałem wyżej żeby zaobserwować test soczewek. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Jest. 

Nie masz tylko spryskiwaczy. 

Wymogi europejskie mówią, że pojazdy wyposażone w źródło światła do 2000 lm nie muszą mieć samopoziomu ani spryskiwaczy. Pomimo wszystko Audi montuje nadal samopoziom ale bez spryskiwaczy. Zrób tak jak pisałem wyżej żeby zaobserwować test soczewek. 

Sprawdzałem tak jak mówiłeś i soczewki się nie ruszają a xenon nie rozbłyskuje tak jak to powinno być . Nie mam żadnych błędów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według vin w wyposażeniu jest to 

• Światła do jazdy dziennej LED • Czujnik światła i deszczu • Automatyczna regulacja zasięgu świateł • Światła tylne • Bez układu spryskiwaczy reflektorów • Reflektory ksenonowe ze światłami do jazdy dziennej LED • Bez układu sterowania światłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

Pisałem wyżej już, że masz samopoziom. 

Wiem co pisałeś ale skoro nie wywala żadnego błędu a soczewki się nie ruszają a xenon nie rozbłyskuje to co się może dziać ? Gdzie dokładnie znajdę czujnik regulacji świateł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon Ci się nie zapala?

Pisałeś wyżej, że palą sie obie strony tylko, że za nisko świecą.

Czujniki samopoziomu znajdują się  na lewych wahaczach. Przód i tył. Niektóre mają tylko na przednim lewym wahaczu. 

Sprawdzałeś tak jak pisałem?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Xenon Ci się nie zapala?

Pisałeś wyżej, że palą sie obie strony tylko, że za nisko świecą.

Czujniki samopoziomu znajdują się  na lewych wahaczach. Przód i tył. Niektóre mają tylko na przednim lewym wahaczu. 

Sprawdzałeś tak jak pisałem?

Tak jak wyżej napisałem , tak sprawdzałem tak jak mówiłeś , xenony się zapalają soczewki się nie ustawiają ale przy włączeniu xenonow nie ma takiego typowego rozbłysku tylko zaświecają się od razu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz popatrzeć gdzie jest ten czujnik regulacji ale na żadnym z wahaczy go nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że źle patrzysz. Muszą być. Lewa strona pojazdu (strona kierowcy) na wahaczach.

 

20210331_201700.jpg

20210331_201719.jpg

20210331_201747.jpg

20210331_201734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki , jutro to sprawdzę , ściągnę koło i zobaczę . W Angliku będzie tez od strony kierowcy czy pasażera ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...