Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] wymiana silnika na inny


Mundy96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 

Posiadam A4 b7 brb z dpf i na 99% czeka mnie wymiana silnika i zastanawiam się czy może są jakieś inne silniki które będą na zasadzie p&p słyszałem ze brb i bke są bliźniacze ale jak doczytałem bke nie posiadały dpf a brb nie wszystkie ja akurat mam i mam okazje kupić bke w dobrych pieniądzach ale fabrycznie nie posiada dpf i jak to teraz wyglada czy jest sens albo możliwość ? Dodam ze chciałbym zostawić dpf ze względu na to ze był niedawno regenerowany i już niech tam sobie siedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata ciśnienia oleju dźwigienka była źle zamontowana a efektem tego było spalanie oleju, najprawdopodobniej pierscienie  olejowe ale to jedno z wielu między innymi przytarte panewki walka roz.  miękkie szklanki, nieszczelne zawory No i zapewne zajechane panewki wału ale to będę wiedział dopiero jak mechanik rozbierze dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wymiana. Jeśli chodzi o silniki bke to występowały w dwóch wersjach. Z dpf i bez.

Jeżeli trafisz na silnik który był z dpfem to możesz zakładać i ogarnie, jeżeli dany silnik nie pracował z dpfem to znaczy że ma inny wałek rozrządu i dpfa nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tylko zamienić wałek rozrządu ? A co z instalacja czy tam czujnikami No bo u mnie w komputerze można sprawdzić czy dpf jest jak i jego parametry ale pewny nie jestem a gdyby wsadzić bke to czy tez on by widział dpf i współpracował z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując nie opłaca się wsadzać bke który nie współpracował z dpf  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo będziesz musiał kupić nowy wałek.

W podobnych pieniądzach kupisz taki silnik jaki miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej a wiesz może po czym poznać że silnik brb współpracował z dpf bo akurat nie każdy wychodził z domem,wiele silników pochodzi z demontażu i chciałbym się sam upewnić ze dany silnik jednak będzie taki jak mój niż ufać w ciemno handlarzowi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...