Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w turbo z pokry zaworów.


michal83h

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mam a4 b7 2.0 tfsi BWE quattro 2005r. ok. 370000km

Mam taki problem że dużo oleju leci mi z pokrywy zaworów spływem do turbo, najpierw myślałem że turbina tak puszcza więc oddałem do regeneracji, dalej było mokro więc wstawiłem pomiędzy pokrywę a turbinę Oli catch tank i okazało się że to właśnie z pokrywy leci ten olej, zawór PCV też już wymieniłem 2 razy. Jeden był ori z ASO,ale puszcza jak się w niego dmucha więc kupiłem drugi z FEBI i wydaje się być szczelny no ale jakiś olej puszcza. No i jeszcze widziałem na necie że jedne rurki odpływowe z pokrywy zaworów do turbo mają na tej rurce zaworek a inne nie, ja mam bez. Jakiś pomysł czemu tak się dzieje, jak temu zaradzić. Kompresję mierzyłem i było na trzech cylindrach 13 bar a na jednym 12,5.

Edytowane przez michal83h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem ten silnik też kombinowałem kupiłem tą rurkę z zaworem.Nic to nie daje oil catcha wstawiłem i tyle .Cały ten syf turbo pompuje do dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, szukając na forum czegoś co mnie naprowadzi na rozwiązanie mojego problemu znalazłem  przekierowanie na amerykańskie forum gdzie inni też mieli podobny problem i u niektórych rozwiązaniem była wymiana pokrywy zaworów. Kupiłem nową, zmieniłem i zobaczymy czy się coś poprawi.

W dniu 7.04.2021 o 16:36, Mano4 napisał:

Jak miałem ten silnik też kombinowałem kupiłem tą rurkę z zaworem.Nic to nie daje oil catcha wstawiłem i tyle .Cały ten syf turbo pompuje do dolotu.

 

Edytowane przez michal83h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem pokrywę ,nic to nie dało.:)jest nawet opcja klejena bo pęka przegroda kleiłem dmuchałem niestety ciulate rozwiązanie jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pokrywa wymieniona na nową w dniu 11.04.21 a 2.05.21 sprawdziłem i wygląda mi na to że pomogło jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś odkopał temat.

14 godzin temu, lukasz69 napisał(a):

Na jaką pokrywę zaworów zmieniłeś można linka?

 

Dziwne pytanie. Na taką samą zmienił. ASO +/- 1kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...